رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

بارش رگباری در ارتفاعات مازندران سیل به راه انداخت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بارش رگباری در ارتفاعات مازندران سیل به راه انداخت

بارش رگباری در ارتفاعات مازندران سیل به راه انداخت


هوای استان مازندران از جمعه شب تا صبح امروز دوشنبه همراه با بارندگی بود که بر اساس آمار هواشناسی ،در این مدت سیاه بیشه با 63 میلی متر بیشترین مقدار بارش را داشته است که منجر به سیلاب شد.

بارش رگباری در ارتفاعات مازندران سیل به راه انداخت

رییس گروه پیش بینی هواشناسی مازندران روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بارش های رگباری در ارتفاعات ، منجر به سیلاب در دامنه کوههای البرز شده است.

وی با بیان اینکه هواشناسی مازندران هشدار های لازم را داده است، ادامه داد: سابقه بارندگی رگباری در مازندران تا 200میلی متر در دشت و جلگه استان وجود دارد ولی منجر به سیلاب نشده بود.

وی با اشاره به اینکه رامسر و نوشهر نیز از جمعه شب تا امروز 14 و 15میلی متر بارندگی داشته اند، ادامه داد: هوای مازندران از روز چهارشنبه صاف و دمای آن نیز افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، بارندگی شب گذشته در ارتفاعات سبب ایجاد سیلاب و مسدود شدن راه مواصلاتی منتهی به بخش بلده و قطع برق تمامی روستاهای این بخش در شهرستان نور شده است.

همچنین سیلاب موجب مسدود شدن راه ارتباطی کرج - چالوس و خساراتی نیز بر ابنیه های این محور زده است.

در حال حاضر تمامی رودخانه های استان مازندران مملو از آب ناشی از بارندگی های بالا دست است ، بطوریکه حجم آب در برخی از رودخانه های مهم به ویژه رودخانه هراز شهرستان آمل تا شش برابر متوسط روان آب افزایش یافته است.

مازندران بیش از 130 رودخانه بزرگ و کوچک دارد.