جهش تولید | جمعه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

بارش تگرگ در کجور کشاورزان را غافلگیر کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش تگرگ در کجور کشاورزان را غافلگیر کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، بارش تگرگ همراه با برودت هوا در حالی بخش‌هایی از کجور همچون روستاهای نیچکوه، کی‌کوه، کندلوس و چند روستای دیگر را فرا گرفت که کشاورزان این منطقه طی هفته‌های گذشته با فراهم کردن بستر مزارع و باغات، خود را برای کشت و زرع در سال جدید آماده کرده بودند اما بارش‌های تگرگ طی دو روز اخیر و همچنین شب گذشته سبب غافلگیری کشاورزان منطقه شد.

اما غافلگیری کشاورزان ناشی از بارش تگرگ و کاهش دما به همین جا ختم نمی‌شود بلکه آنچه کشاورزان مناطق روستایی تگرگ زده را نگران ساخته است احتمال بروز خسارات به باغات و مزارع در همین ابتدای فعالیت و تلاش آنها است.

بخشدار کجور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نوشهر گفت: بارش تگرگ با توجه به گذشت یک ماه از فصل بهار  غافلگیرکننده است و حتی می‌تواند برای کشاورزان منطقه نگران‌کننده باشد.

نادر موسوی‌زاده افزود: هنوز هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر بروز خسارت ناشی از تگرگ در مناطقی از کجور نشده است و امیدواریم کشاورزان منطقه کجور سالی پر محصول در پیش داشته باشند.

مدیر جهادکشاورزی کجور نیز به خبرنگار خبرگزاری فارس در نوشهر بیان داشت: بارش‌های تگرگ را در برخی مناطق روستایی کجور شاهد بودیم ولی تاکنون گزارشاتی از خسارات احتمالی ناشی از این بارش نشده است.

حسین مسعودی افزود: اگر درختان میوه شکوفه داشته باشند و نیز درختان گردو هم جوانه زده باشند و شدت بارش تگرگ قابل توجه بوده باشد احتمال بروز خسارت دور از ذهن نیست.