جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

بارش باران و کاهش دمای مازندران تا فردا - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش باران و کاهش دمای مازندران تا فردا

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از اواخر روز پنج‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه امسال انتظار داریم از غرب استان شرایط برای ابرناکی آسمان مهیا شود و شاهد بارندگی باشیم.

بارش باران و کاهش دمای مازندران تا فردا

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: به‌دلیل جو پایدار و شکل‌گیری جریانات جنوبی افزایش دما را در سطح استان شاهد هستیم، به‌طوری‌که حداکثر دمای امروز شهرستان ساری نسبت به روز گذشته حدود هفت درجه افزایش پیدا کرد.

وی بیان کرد: تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد که از اواخر روز پنج‌شنبه 29 بهمن‌ماه امسال با تغییر سوی جریانات، شمالی شدن جریانات سطح زمین و انتقال رطوبت از دریا به خشکی یا عبور موج تراز میانی جو انتظار داریم از غرب استان شرایط برای ابرناکی آسمان مهیا شود و شاهد بارندگی باشیم.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: این بارندگی به‌تدریج به مناطق مرکزی و شرقی استان گسترش پیدا می‌کند.

اسدی یادآور شد: علاوه بر بارش باران در این مدت وزش باد را در برخی مناطق استان شاهد هستیم که در برخی مناطق نسبتاً شدید است.

وی با اشاره به اینکه انتظار داریم بارندگی‌ها را برای صبح فردا در سطح مازندران داشته باشیم، گفت: بارش‌ها در ارتفاعات همراه با بارش پراکنده برف بوده و ارتفاعات گاهی مه‌آلود می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه دمای هوا تا فردا حدود هشت درجه کاهش می‌یابد، تصریح کرد: انتظار داریم از بعد از ظهر فردا از ناپایداری هوا کاسته شود اما برای روز شنبه به‌ویژه شنبه‌شب بارش‌های پراکنده‌ای را در برخی مناطق استان داشته باشیم که مقدار بارش‌ها زیاد نیست.

اسدی در پایان گفت: وضعیت دریای مازندران موج کوتاه و از اواخر روز مواج پیش‌بینی می‌شود.