جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بارش‌ باران و کاهش دمای مازندران در اوایل هفته آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش‌ باران و کاهش دمای مازندران در اوایل هفته آینده

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: اوایل هفته آینده شاهد تشدید بارش‌های پاییزی در آسمان مازندران هستیم.

بارش‌ باران و کاهش دمای مازندران در اوایل هفته آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، از روز چهارشنبه ششم آبان‌ماه امسال شاهد بارش‌های رگباری در آسمان مازندران هستیم.

براساس پیش‌بینی هواشناسی اوایل هفته آینده شاهد تداوم و تشدید بارش‌ها، سرد شدن هوا، احتمال وقوع طوفان و رعد و برق در آسمان مازندران هستیم که بر این اساس باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد تا شاهد خسارت در استان نباشیم.

پیش از این نیز بارندگی سیل‌آسا و بارش تگرگ خسارت‌هایی در بخش‌های مختلف به همراه داشته است.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران در این باره در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار کرد: از روز چهارشنبه با نفوذ سامانه بارشی بر روی نوار شمالی کشور شاهد بارندگی و کاهش دما در آسمان استان بودیم.

احمد اسدی اضافه کرد: بیشترین بارش از روز چهارشنبه تا صبح امروز مربوط به نوشهر 73، رامسر 56، آمل 53، بابلسر 45، قراخیل قائم‌شهر 34، سیاه‌بیشه 18، گلوگاه 16 و ساری 12 میلی‌متر گزارش شد.

وی با بیان اینکه براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی برای امروز شاهد تداوم بارش‌ها در آسمان مازندران هستیم، افزود: روزهای شنبه و یک‌شنبه با تقویت سامانه بارشی و ریزش هوای سرد از عرض‌های شمالی علاوه بر اینکه بر شدت بارش‌ها افزوده شده شاهد کاهش محسوس دما و وزش باد در استان هستیم که وزش باد در برخی مناطق شدید است.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: همچنین در ارتفاعات استان علاوه بر مه‌آلود بودن شاهد بارش برف در استان هستیم.

اسدی با اشاره به اینکه وضعیت دریای مازندران طی این مدت به صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود، گفت: طی این مدت آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.