جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

باران و سرما مهمان یک روزه مازندرانیها - نمایش محتوای خبر

 

 

باران و سرما مهمان یک روزه مازندرانیها

باران و سرما مهمان یک روزه مازندرانیها

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران، رئیس اداره پیش بینی و پیش آگاهی جوی هواشناسی استان با اشاره به ورود سامانه بارشی و سرد از اواخر امروز به مازندران و تشدید این سامانه بامداد فردا ، بارش باران در مناطق جلگه ای ، برف در ارتفاعات، وزش باد (گاهی شدید)،کاهش دمای 4 تا 8 درجه ای را پیامد این سامانه اعلام کرد.

علی اصغربسطامی با اعلام فعالیت این ناپایداری جوی تا اواسط پنج شنبه دراستان افزود: دریا نیزدر این مدت مواج خواهد شد.
به گفته وی؛ با کاهش تدریجی ناپایداری ، جمعه تا یکشنبه هفته آینده، آسمان استان غالباً صاف تا نیمه ابری و با افزایش تدریجی دما همراه خواهد بود.
بسطامی با بیان اینکه دمای هوای ساری مرکز استان امروز درگرمترین ساعت به 18 درجه می رسد خاطرنشان کرد:با استقرار سامانه سرد و بارشی، فردا دمای ساری ، 12 تا 13 درجه پیش بینی می شود.
بر این اساس مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به پیش بینی پدیده مه گرفتگی این مدت به ویژه درارتفاعات ،به همراه داشتن تجهیزات زمستانی برای تردد در محورهای کوهستانی و رعایت نکات ایمنی هنگام تردد در محورها بخصوص در شب را ضروری دانست.
احمدی همچنین با توصیه به دامداران و ساکنان حاشیه رودخانه ها و مسیلها برای نگهداری دامها در مناطق امن و احتیاط در تردد در این مدت، بر پرهیز از فعالیهای دریایی هنگام مواج بودن دریا تاکید کرد.