سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

باران هدایت - نمایش محتوای صدا

 

 

باران هدایت

تهیه کننده: فاطمه شافعیان

نویسنده : سهراب تورانی

گزارشگر: فریده اصغرپور

گویندگان: راحله پازانی، مرتضی مربی

نویسنده : سهراب تورانی 

نویسنده نمایش : مهدی قاسم زاده 

کارگردان : مریم آقاجانی

 صدابرداران : شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد

 

باران هدایت عنوان برنامه ای است به تهیه کنندگی فاطمه شافعیان به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) است که در شب شهادت ، شامگاه شنبه 3 آبان ، از ساعت 17:00 بصورت زنده و به مدت 90 دقیقه پخش می شود.

معتمد در ربیع الاول سال 260 هجری قمری بوسیله یکی از نزدیکانش امام حسن عسکری(ع) را با زهر مسموم نمود. و در کنار مرقد مطهر پدر بزرگوار خویش مدفون گردید. آن حضرت، همواره تحت نظر و در زندان‏های طاغوت‏های عصر خود بود و سرانجام با زهر جفا، شهید شد. امام در اثر آن ، چند روز در بستر بیماری قرار گرفتند و در این ایام معتمد پیوسته پزشکان درباری را بر بالین امام می فرستاد تا مردم گمان کنند که حضرت از بیماری طبیعی رنج می برد.

امام پس از مدت کوتاهی بیماری شدید، در روز جمعه هشتم ماه ربیع الاول سال 260هجری هنگام نماز صبح به شهادت میرسد.

امام حسن عسکری یازدهمین امام شیعیان است که بیشتر طول عمرش را در حبس خانگی به سر می برد؛ مخصوصا به این دلیل که مشهور بود امام حسن عسکری علیه السلام صاحب فرزندی خواهد شد که به عنوان منجی آخرالزمان قیام خواهد کرد تا زمین را از عدالت پر کند.
ایشان در بیست و هشت سالگی از دنیا رفتند و دوره‏ امامتشان فقط شش سال طول کشید. بنابر تواریخ، تمام این مدت شش سال یا در حبس بودند یا اگر هم آزاد بودند ممنوع المعاشر و ممنوع الملاقات بودند. از نظر معاشرت آزادی نداشتند.

آیتمهای برنامه :

گزارش، تلفنهای مردمی، دعوت از کارشناس ، معرفی کتاب ، شعر و ... .

سال تولید: 1399


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو