رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

باران جاده های مازندران را لغزنده کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

باران جاده های مازندران را لغزنده کرد

مرکز مدیریت راه های مازندران اعلام کرد : به دلیل بارش باران ، تمام محورهای اصلی و فرعی این استان لغزنده است.

باران جاده های مازندران را لغزنده کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مرکز روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای از رانندگانی که قصد تردد در محورهای مازندران بخصوص جاده هراز و فیرزوکوه را دارند خواست تا با سرعت مطمئن رانندگی کنند .
بر اساس این گزارش ، هم اکنون ترافیک روان در محورهای اصلی و فرعی استان وجود دارد و مشکلی از لحاظ تردد برای خودروهای سبک و سنگین وجود ندارد.
هواشناسی مازندران هم وضعیت جوی این استان را برای 24 ساعت آینده تمام ابری همراه با بارش باران و در ارتفاعات به صورت برف پیش بینی و اعلام کرد که از عصر فردا از دامنه فعالیت ناپایداری در این استان کاسته می شود.
با توجه به فرا رسیدن تعطیلات آخر هفته ، پلیس راه مازندران نیز محدودیت های ترافیکی را برای محورهای اصلی این استان شامل ؛ هراز ، فیروزکوه و چالوس- کرج برای خودورهای سنگین و موتور سیکلت اعلام کرده است .
محدودیت های ترافیکی در محور های استان از ظهر امروز چهارشنبه آغاز می شود و تا ساعت 24 روز جمعه 22آبان ماه ادامه می یابد .
بر این اساس ، تردد موتورسیکلت از ساعت 12ظهر امروز چهارشنبه 20 آبان تا ساعت 24 روز جمعه 22 آبان از محور کندوان (چالوس- کرج) هراز ، فیروزکوه و بالعکس ممنوع است.
** محور چالوس- کرج
تردد انواع تریلر،کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس ممنوع است و علاوه بر آن تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14روز جمعه 22 آبان ماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است و از ساعت 17 همان روز این محور از دزدین مرزن آباد به سمت کرج یک طرفه خواهد بود .
** محور هراز
در این محور ترددکلیه تریلر ،کامیون وکامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی ازساعت هشت صبح تا ساعت 24روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه ممنوع است .
** جاده فیروزکوه
تردد کلیه تریلر ها به استثنای تریلی های حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از محور فیروزکوه از ساعت 8 صبح تا ساعت24 جمعه از تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع است.
رئیس پلیس راه مازندران هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بارندگی در محور های مواصلاتی استان از لغزنده بودن جاده خبر داد و از رانندگان وسایل نقلیه خواست با احتیاط رانندگی کنند.
مرکز کنترل ترافیک پلیس راه استان با خط امین 2182934 و مرکز مدیریت راههای اداره کل راه و شهرسازی مازندران نیز با شماره 141به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راههای استان به مسافران و رانندگان عبوری هستند .
مازندران دارای 10 هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی است.
سالانه 20 میلیون مسافر به این استان شمال کشور سفر می کنند.