جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

باران ، آتش‌ جنگل‌های مرزن‌آباد را خاموش کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

باران ، آتش‌ جنگل‌های مرزن‌آباد را خاموش کرد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس گفت که بارش شدید باران شب گذشته در ارتفاعات موجب خاموش شدن آتش در جنگل هَلیَک مرزن‌آباد شد.

باران ، آتش‌ جنگل‌های مرزن‌آباد را خاموش کرد

مهرداد خزایی پول صبح جمعه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود : با این وصف با توجه به احتمال وجود کانون‌های پراکندهٔ آتش ، عملیات اطفای حریق ادامه دارد.
آتش سوزی پراکنده در جنگل هلیک مرزآباد از عصر سه شنبه آغاز شد که به علت دوری از دید و سخت گذر بودن منطقه ، مردم و مسئولان منطقه عصر پنجشنبه متوجه آن شدند.
رئیس اداره منابع طبیعی چالوس گفت : منطقهٔ حریق اکنون در زیر مه قرار دارد و به دلیل سخت‌گذر بودن و نبود دید مناسب و همچنین سرمای شدید، امکان حضور شبانهٔ ماموران منابع طبیعی وجود نداشت.
وی افزود: از صبح امروز تعدادی از ماموران منابع طبیعی به محل اعزام شدند که با توجه به پنج ساعت پیاده‌روی، هنوز به عرصه نرسیده‌اند.
خزایی اظهار داشت: آتش‌سوزی تاکنون بیش از 12 هکتار خسارت بر جای گذاشت ولی به دلیل دوردست و سخت‌گذر بودن محل آتش‌سوزی، عملیات اطفای حریق به‌کندی پیش رفت.
به گفتهٔ وی ، قوی‌ترین احتمال دربارهٔ علت آتش‌سوزی آن است که شکارچیانی که برای شکار پلنگ ، خرس ، گوزن و نظایر آن به مناطق دوردست جنگل می‌روند عامل آن باشند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس از مردم خواست هر گونه حریق را در جنگل‌ها و مراتع با شماره تلفن رایگان و کشوری 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی برسانند.
حوزه منابع طبیعی شهرستان چالوس با 161 هزار هکتار مساحت دارای 79 هزار هکتار جنگل و 53 هزار هکتار مرتع است و مجموع مساحت آبادی‌ها و مستثنیات آن نیز در حدود 29 هزار هکتار برآورد می‌شود.
بر اساس اعلام هواشناسی بارش باران از شب گذشته در غرب استان مازندران شروع شده تا آخر هفته ادامه دارد ضمن اینکه باعث کاهش شدید دمای منطقه شده است.