جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

باد و باران روز شنبه مهمان مازندران می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

باد و باران روز شنبه مهمان مازندران می‌شود

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: از ظهر روز شنبه 20 تا صبح یکشنبه 21 شهریورماه شاهد وزش باد نسبتاً شدید، ابرناکی آسمان و رگبار و رعد و برق در استان هستیم.

باد و باران روز شنبه مهمان مازندران می‌شود

نوربخش داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان‌دهنده شکل‌گیری جریانات مرطوب شمالی از روز شنبه 20 شهریور ماه بر روی سواحل جنوبی دریای خزر است که این وضعیت با عبور امواج سطوح میانی جو همراهی دارد.

وی بیان کرد: پیرو اطلاعیه شماره 20 اداره کل هواشناسی مازندران، از ظهر روز شنبه 20 تا صبح یکشنبه 21 شهریور ماه امسال شاهد وزش باد نسبتاً شدید، ابرناکی آسمان و رگبار و رعدوبرق در استان هستیم.

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه دریای خزر نیز از روز شنبه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود، با توجه به این وضعیت لازم است شهروندان و مسؤولان آمادگی لازم برای مواجه با این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش فارس، از 12 شهریورماه بعد از گذشت بیش از چهار هفته استقرار هوای گرم و شرجی و الگوی تابستانه شاهد هوای بارانی و وقوع سیل و طوفان در مازندران هستیم که لازم است با توجه به نفوذ مجدد سامانه بارشی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.