جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

بابلکنار پایلوت اجرای طرح جامع هادی روستایی است - نمایش محتوای خبر

 

 

بابلکنار پایلوت اجرای طرح جامع هادی روستایی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حسین نیازآذری شامگاه جمعه در نشست بررسی مشکلات مردم بخش بابلکنار اظهار داشت: شهرستان بابل دارای ظرفیت ویژه‌ای بوده و باید به عنوان منطقه راهبردی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: گرچه در دوران 35 سال عمر انقلاب خدمات زیادی در بخش‌های مختلف صورت گرفت اما امروزه نیازمندی‌های مردم متفاوت بوده و باید متناسب با شرایط امروز برنامه‌ریزی شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی وجود دانشگاه علوم پزشکی در بابل را ظرفیت شهرستان برشمرد و تصریح کرد: 40 درصد جمعیت مازندران تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل قرار دارد و باید از اعتبارات ویژه برخوردار شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: تبدیل زایشگاه مرزی‌کلا بابلکنار به مرکز شبانه‌روزی یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم منطقه است، زمین مناسب از سوی خیران اهدا شد و باید تجهیز این مرکز توسط دانشگاه علوم پزشکی صورت گیرد.

نیازآذری بیان داشت: با توجه به اینکه شغل اصلی مردم منطقه کشاورزی و دامپروری است اگر توجه خاصی از سوی مسئولان برای مردم صورت نگیرد احتمال اینکه تا دو سال آینده اثری از این شغل‌ها در منطقه نباشد بسیار زیاد است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی استقرار مرکز دامپزشکی در منطقه را امری ضروری برشمرد و اظهار داشت: مردم منطقه خواستار استقرار نمایندگی ادارات در منطقه هستند که هنوز 33 اداره در بخش، نمایندگی نداشته و حضور جدی ندارند. ضعف ولتاژ برق و مشکل گازرسانی روستاهای منطقه نیز باید رفع شود.

این مسئول از اجرای طرح جامع هادی روستایی برای نخستین‌بار در بابلکنار خبر داد و گفت: در حال حاضر این طرح در چهار روستای بابلکنار در حال اجرا بوده که در تمام روستاهای بابل نیز اجرا شود.

وی تصریح کرد : امروزه شاهد تنگنا در بخش زیست‌محیطی بوده زیرا در بهترین مکان شهرستان بابل شاهد دپو زباله هستیم.