سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

بابلسر شهرستان برتر مازندران از لحاظ عمران روستایی - نمایش محتوای خبر

 

 

بابلسر شهرستان برتر مازندران از لحاظ عمران روستایی

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، رضا محسن‌پور صبح امروز در جلسه بانوان و خانواده این شهرستان،که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با تبریک به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطر شهید رجایی و باهنر اظهار داشت: شهرستان بابلسر شهرستان برتر استان از لحاظ عمران سطح روستایی و و زیرساختی است.

وی با بیان اینکه از بهمن ماه سال گذشته تاکنون بیش از 50 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان آسفالت و بهسازی شده است، افزود: برای فاز جدید نیز 100 کیلومتر درحوزه راه روستایی در دست اجرا داریم.

معاون فرماندار بابلسر بیان داشت: در این راستا 360 تن قیر در فاز جدید پیش‌بینی شده که تاکنون 9 تن آن تحویل شده است.

محسن‌پور با اعلام اینکه 10 کیلومتر راه روستایی را در دستور کار داریم، عنوان کرد: سعی داریم 50 درصد آن در سال‌جاری با مشارکت مردم و دهیاری‌ها مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی درباره وضعیت زیرساختی بابلسر افزود: در بحث گاز رسانی و آب‌رسانی شهر، سبز هستیم.

معاون فرماندار بابلسر با اشاره به اینکه آب شرب بابلسر از آمل تامین می‌شود،گفت: 80 میلیارد تومان برای آب‌رسانی اختصاص داده شده که در هفته دولت کلنگ آن زده می‌شود.

محسن‌پور در مورد وضعیت برق بابلسر نیز گفت: زمینی برای احداث پست برق از سوی بنیاد مستضعفان در حال تغییر و تحول است که در فاز اول آن 40 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که با ساخت آن مشکلات برق بابلسر برطرف می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: ما اعتقاد داریم زنان در همه عرصه‌ها می‌توانند در مشارکت پذیری جامعه تاثیرگذار باشند.

محسن‌پور اضافه کرد: اگر وضعیت زنان جامعه ایران را قبل و بعد از انقلاب بررسی کنیم متوجه می‌شویم در همه عرصه‌ها نقش بسیار تاثیرگذاری را ایفا کرده‌اند.

وی نهاد بنیاد خانواده را مهم دانست و گفت: استعمارگران تلاش‌های زیادی کردند تا به زنان و جامعه ایرانی آسیب برسانند اما بنیان قوی خانواده ایرانی خوب توانسته در برابر این هجمه‌ها مقاومت کند.

محسن‌پور آموزش مهارت‌های زندگی را برای جوانان و خانواده‌ها ضروری دانست و افزود: امور بانوان و خانواده باید برای آسیب‌های که در جامعه مشاهده می‌شود برنامه‌ریزی داشته باشد.

معاون فرماندار بابلسر با بیان اینکه باید از توان تحصیلکرده‌ها و حوزه‌های مقاومت استفاده کرد، اظهار داشت: پیاده کردن طرح و برنامه در جامعه سخت است اما با همت و بکارگیری زنان تحصیلکرده و پایگاه‌های مقاومت بسیج می‌شود به دستاوردهای خوبی دست یافت.

محسن‌پور نقش دستگاه‌هایی مانند آموزش و پرورش و ورزش و جوانان را در آینده کشور ویژه ارزیابی کرد و افزود: 30 تا 40 درصد روستاهای شهرستان دارای سالن ورزشی سرپوشیده هستند که بانوان می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی با انتقاد از نمایندگان اداراتی که در جلسات بانوان و خانواده شرکت نمی‌کنند، گفت: کسانی که در این جلسات شرکت نمی‌کنند نامشان از لیست اعضای بانوان حذف و افراد دلسوزی که اهمیت این جلسات را می‌دانند جایگزین شوند.

محسن‌پور از فنی و حرفه‌ای شهرستان خواست تا آموزش‌هایی را به‌صورت رایگان در سطح روستاها به زنان ارائه دهد.