جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

بابلسر بیشترین حجم مسافر مازندران را دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

بابلسر بیشترین حجم مسافر مازندران را دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر، کریم نجف‌پور امروز در حاشیه بازدید از سواحل و مراکز اقامتی بابلسر اظهار داشت: بر اساس آمار امور حمل و نقل و پایانه‌های استان، تعداد خودروهای مواصلاتی از سه محور، جاده فریدونکنار به بابلسر - بابل به بابلسر - بهنمیر به بابلسر تا 12 شب روز گذشته هشت مرداد 202 هزار و 312 خودرو بوده است.

وی تعداد اسکان را 178 هزار و 723 نفر در مراکز و مجتمع‌های اقامتی و گردشگری، هتل‌ها، متل‌ها، پلاژها و ... عنوان کرد و افزود: بابلسر پذیرای بیشترین تعداد گردشگر و مسافر بوده که براساس آمار تاکنون بیشترین حجم مسافر را در استان دارا است.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر بابلسر تصریح کرد: در دور دوم سفر تابستان نسبت به سال‌های مشابه و نوروز امسال حدود چهار برابر به حجم ورود و اقامت مسافران در شهرستان افزوده شده است.

نجف‌پور با بیان اینکه در نخستین روز تعطیلات عید فطر نیز از سه محور مواصلاتی به شهرستان تعداد 175 هزار و  672 خودرو وارد شهرستان شده و تعداد اقامت نیز 153 هزار و 932 نفر بوده است، تصریح کرد: تعداد بخشی از این حجم مسافر فرهنگی بودند و در مدارس شهرستان اسکان یافته‌اند.

وی  با اشاره به اینکه بیشترین میهمانان در شهرستان از استان‌های خراسان رضوی و شمالی، اصفهان، تهران، شیراز، همدان و سایر استان‌های کشور می‌باشند، افزود: با نظرسنجی میدانی از مسافران، تعداد آمار میهمانان از بعضی از استان‌های کشور بیشتر بوده است.

به گزارش فارس در شهرستان بابلسر 25 هزار تخت در پلاژها و پارکینگ نه‌گانه وجود دارد که از این تعداد مجتمع‌های اقامتی و گردشگر مانند دریاکنار، کوثر، فدک، مرضیه، مجتمع‌های رفاه، کشاورزی، مسکن، ملی و غیره نیز به این تعداد افزوده می‌شود.