جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بابلسر با داشتن 35 نوع محصول متنوع نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

بابلسر با داشتن 35 نوع محصول متنوع نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر،امیر خیرالله‌پور در جلسه شورای اداری شهرستان بابلسر در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد و فرهنگ به اهمیت بخش کشاورزی در اقتصاد کشور و ارائه اطلاعات درست به ماموران سرشماری تاکید کرد.

وی با بیان اینکه سرشماری کشاورزی نقش مهمی در برنامه‌ریزی کشور دارد،بیان داشت: سرشماری کشاورزی از پنجم مهرماه آغاز و تعداد 19 مامور در سطح شهرستان به کارگیری شدند.

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر با اشاره به اینکه از این تعداد هفت مامور در محدوده شهری و 12مامور در محدوده روستایی فعالیت می‌کنند،عنوان کرد: بابلسر دارای 64 روستا،سه بخش و 120هزار نفر جمعیت است که حدود 50 درصد از جمعیت شهرستان در سطح روستاها زندگی می‌کنند.

خیرالله‌پور با درخواست همکاری از نهادها و دستگاه‌های دولتی اذعان داشت: این نخستین سرشماری است که آمار و اطلاعات توسط تبلت ثبت می‌شود و مطمئنا خروجی آن نیز بهتر از سرشماری‌های قبلی است.

وی همچنین تصریح کرد: این شهرستان با داشتن 35 نوع محصول زراعی و باغی،433 واحد دامداری،118واحد مرغداری و 108 واحد صنایع تبدیلی و تولیدی با برخوردار از برند بسیاری از محصولات نقش مهمی در اقتصاد استان و کشور دارد.

{jcomments off}