جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

آیین بزرگ گرامی‌داشت شهدای 6 بهمن آمل برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آیین بزرگ گرامی‌داشت شهدای 6 بهمن آمل برگزار می‌شود

امام جمعه آمل گفت: آیین بزرگ گرامی‌داشت شهدای ششم بهمن امسال با سخنرانی آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه‌قضائیه بعد از نماز مغرب و عشا در روز دوشنبه پنجم بهمن در مصلای بزرگ قدس برگزار می‌شود.

آیین بزرگ گرامی‌داشت شهدای 6 بهمن آمل برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی‌آملی در نشست شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: خداوند انسان را اشرف مخلوقات خلق کرده و باید به عنوان خلیفه خداوند دارای صفات بارز و پسندیده باشیم.

وی افزود: انسان دارای روح است و اگر بعد از زندگی دنیایی بدن از بین می‌رود ولی روح انسان ماندگار و جاوید است.

خطیب نماز جمعه آمل با اشاره به اینکه خداوند انسان را با هدف خلق کرده است، بیان کرد: انسان باید برای زندگی جاوید خود پس از مرگ برنامه داشته باشد.

این مسئول روح را مجرد و فاقد مرگ دانست و یادآور شد: با توجه به بیانات امام جعفر صادق (ع) انسان به سه اصل مهم امنیت، عدالت و فراوانی نیاز دارد و باید برای کسب این سه مهم تلاش زیادی داشته باشیم.

رحمانی‌آملی با اعلام اینکه انسان مومن باید دست به تقویت ایمان بزند، خاطرنشان کرد: ایمان قوی انسان را از بسیاری از پرتگاه‌ها نجات می‌دهد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در شهرستان آمل، ادامه داد: باید مسئولان به مشکلات مختلفی همانند ترافیک، سد معبر، آسفالت نامناسب کوچه‌ها و خیابان‌ها بپردازند.

امام جمعه آمل با اعلام اینکه حماسه اسلامی ششم بهمن سال 1360 در این شهرستان اتفاق افتاده است، بیان کرد: امام امت در قدردانی از مردم آمل نام این شهر را برای همیشه در وصیت‌نامه سیاسی و الهی خود ماندگار و جاوید کرده‌اند.

این مسئول با اشاره به آغاز هفته حماسه اسلامی ششم بهمن سال 1360 در این شهرستان، خاطرنشان کرد: برنامه‌های زیادی در این شهرستان به مناسبت سالگرد شهدای ششم بهمن در آمل برگزار می‌شود.

رحمانی‌آملی گفت: آیین بزرگ گرامی‌داشت شهدای ششم بهمن امسال با سخنرانی آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه‌قضائیه بعد از نماز مغرب و عشا در روز دوشنبه پنجم بهمن در مصلای بزرگ قدس برگزار می‌شود.