جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

ایستگاه‌های جدید اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در فریدونکنار فعال می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ایستگاه‌های جدید اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در فریدونکنار فعال می‌شود

رئیس اداره ثبت احوال فریدونکنار گفت: به‌زودی دو ایستگاه جدید اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در فریدونکنار فعال می‌شود.

ایستگاه‌های جدید اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در فریدونکنار فعال می‌شود

حرمت‌الله قیصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: هم‌اکنون دو دستگاه اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال و اداره پست شهرستان در حال فعالیت هستند و به‌زودی دو دستگاه دیگر که یک دفتر پیشخوان در شهر فریدونکنار و یک دفتر در روستای کاردگرمحله است نیز فعالیت خود را در زمینه اخذ درخواست کارت هوشمند ملی شروع می‌کنند.

وی استقرار سازمان الکترونیک، ارتقای مستمر کیفیت و کمیت ارائه خدمات، افزایش کارآیی و بهره‌وری و ارائه خدمات با سرعت در کمترین زمان را از اهداف ثبت احوال برشمرد.

رئیس اداره ثبت احوال فریدونکنار از اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در این شهرستان در 15 هزار و 571 مورد خبر داد و تصریح کرد: برای 6 هزار و 765 نفر شناسنامه مکانیزه صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این مسؤول با اشاره به اینکه 975 جلد المثنی شناسنامه نیز در اداره ثبت احوال فریدونکنار صادر شده است، بیان کرد: ثبت یک‌هزار و 610 واقعه ازدواج و 695 واقعه طلاق از دیگر فعالیت‌های این اداره بوده است.

قیصری از ثبت 2 هزار و 675 واقعه ولادت و صدور شناسنامه نوزاد در سه ساله دولت تدبیر و امید خبر داد که نسبت به مدت مشابه قبل 7 درصد افزایش داشته و البته در همین مدت یک‌هزار و 75 واقعه وفات نیز ثبت شده است.

وی در پایان گفت: زمینی به مساحت 779 متر مربع از طریق شهرداری و راه و شهرسازی در خیابان جنب اداره گاز و بنیاد شهید به این اداره اختصاص یافت که سال گذشته کلنگ زده شده و عملیات عمرانی احداث ساختمان اداری ثبت احوال شهرستان فریدونکنار تاکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.