جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

ایستادگی و مقاومت باعث افزایش چانه زنی نظام شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایستادگی و مقاومت باعث افزایش چانه زنی نظام شده است

محمدعلی قمی اویلی در یادواره شهدای روستای حمزه ده سفلی شهرستان نوشهر با تاکید بر بازخوانی وصیت نامه ها و توصیه های شهدا گفت: عمل کردن به توصیه های شهدا مهمترین وظیفه مسئولین و مردم است و باعث می شود تا دستاوردهای نظام حفظ شود.

وی افزود: شهدا با آگاهی و شناخت مسیر شهادت و جهاد را انتخاب کردند و امروز این وظیفه همگان است تا با پاسداری از این مسیر و مجاهدت در این راه کوشا باشیم.

وی با مقایسه امت اسلامی در زمان پیامبر (ص) و امام خمینی(ره) گفت: معامله بر سر دین و دنیاپرستی موجب بروز برخی انحرافات در امت پیامبر پس از رحلت ایشان گردد.

قمی اویلی افزود: همین دنیاپرستی و معامله گری بر سر دین باعث شد تا مسیر جانشینی پیامبر دجار انحراف شود و امت اسلامی با علم آنکه علی(ع) جانشین پیامبر است بدنبال مسیر دیگری رفتند تا تاریخ شاهد حوادث پس از رحلت آن حضرت شود.

وی با بیان برخی از این انحرافات در امت پیامبر پس از رحلت ایشان خاطرنشان کرد: معامله گری بر سر دین باعث شد تا امام علی خانه نشین شود و پس از چهار ماه از رحلت رسول اکرم دختر آن حضرت و بعد از چند سال امام حسن مجتبی به شهادت برسند و کمتر از 50 سال باعث وقوع حوادث عاشورا گردد.

وی با تاکید بر درس آموزی و عبرت پذیری از حوادث پس از رحلت رسول اکرم اضافه کرد: متاسفانه هنوز تاوان همان انحرافات پس از رحلت پیامبر و فرقه گرایی ها در تاریخ معاصر ما نیز ادامه داشته و باعث جنگ افروزی و آتش نفاق و فتنه های مذهبی و تشکیل گروه های تکفیری در منطقه بویژه در سوریه و عراق شده است.

فرماندار نوشهر با بیان آنکه شهدا و رزمندگان به عنوان امت امام خمینی(ره) در مقایسه با امت پیامبر در مقابل ابن انحرافات ایستادند اظهار داشت: رزمندگان و شهدا برای حفظ دین حاضر شدند خود بسوزند اما تا آخرین قطره خون خود بر سر دین با دنیا معامله نکردند.

وی با توصیه بر اهداف و آرمانهای شهدا و تبعیت محض از ولایت عنوان داشت: کسانی که عافیت طلب و ریاست طلب و بدنبال جاه و مقام باشند بطور حتم در کارزار حفاظت از نظام و کیان این انقلاب شانه خالی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهدا از خود رها شدند و در مسیر خدایی قرار گرفتند تا امروز حفظ و صیانت از این انقلاب با پیروی از خون شهدا و اطاعت پذیری از سکاندار این انقلاب رهبر فرزانه محقق شود.

فرماندار نوشهر با مرور حوادث پس از انقلاب در دوران های دفاع مقدس، جنگ نیمه سخت، تهاجم نرم و فرهنگی و تحریم اظهار داشت: امروز به فضل الهی به مدد همین ایستادگی و مقاومت، قدرت چانه زنی نظام افزایش یافته و به عنوان یک نظام مقتدر و بر محور نظام مردم سالاری دینی تبدیل به یک الگو در جهان شده است.