جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

ایران میزبان مسابقات قهرمانی سنگ نوردی جوانان آسیا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران میزبان مسابقات قهرمانی سنگ نوردی جوانان آسیا شد

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت که مسابقات قهرمانی سنگ نوردی رده های سنی نوجوانان و جوانان آسیا مهر ماه امسال در ایران برگزار می شود.

ایران میزبان مسابقات قهرمانی سنگ نوردی جوانان آسیا شد

رضا زارعی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در آمل افزود : تاکنون پنج کشور ژاپن ، کره جنوبی ، چین ، مالزی و سنگاپور برای شرکت در این مسابقات که در تهران برگزار می شود ، اعلام آمادگی کردند.
وی تیم های احتمالی شرکت کننده در این مسابقات را حدود 15 تیم اعلام کرد و گفت که فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی تمهیدات خوبی برای بهتر برگزار شدن این مسابقات اندیشیده تا این مسابقات در سطح بالایی برگزار شود.
رئیس فدارسیون کوهنوردی به اعزام 9 سنگ نورد ملی پوش ایران به بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در کشور چین اشاره کرد و ادامه داد : این مسابقات از روز گذشته با حضور 12 کشور آسیایی آغاز شده و امیدواریم که تیم ملی ایران موفق شود.
زارعی درخصوص تیم ملی امید نیز گفت : نهمین مرحله آماده سازی تیم ملی کوهنوردی امید ایران برای صعودهای برون مرزی به میزبانی استان مرکزی در اراک برگزار شد.
وی افزود: این تیم قرار است بزودی برای صعود به یکی از ارتفاعات کوهستانی کشور گرجستان آماده شود.
رئیس فدراسیون کوهنوری برای شرکت در مراسم درگذشت رئیس هیات کوهنوری آمل به این شهرستان سفر کرد .
' قدرت الله رجایی ' رئیس 68 ساله هیات کوهنوردی آمل روز سه شنبه هفته پیش بر اثر سکته مغزی در بیمارستان امام رضا(ع) آمل درگذشت.
وی 16 سال رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان آمل بود.