جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

ایران رده هفتم تولید گوشت مرغ جهان را دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران رده هفتم تولید گوشت مرغ جهان را دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از گلوگاه، رضا ترکاشوند در ششمین همایش یک‌روزه بهداشت و پرورش طیور گوشتی که توسط گروه تولیدی ساوانا برگزار شد اظهار داشت: کشور ما در سال گذشته یک میلیون و 967 هزار تن گوشت مرغ تولید کرده است که با این آمار در رده هفتم جهان قرار گرفتیم.

وی افزود: در ایران علی‌رغم بالا بودن تولید در صادرات جایگاه خوبی نداریم که باید در این راستا با برنامه‌ریزی بهتر در تولید با کیفیت و ارزان قیمت، بازاریابی، مشتری‌مداری و اصول رقابت در این جهت به موفقیت بیشتر برسیم.

مدیرکل امور طیور وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: مدیریت واحد در تولید گوشت مرغ از ابتدایی‌ترین مرحله جوجه تا تهیه دان و پرورش و فروش از مسائل مهمی است که باید توجه جدی به آن اعمال شود تا در تولید با کیفیت و محصول خوب و قابل رقابت تاثیر‌گذار باشد.

وی بیان داشت: مازندران از این نظر یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعت طیور کشور محسوب می‌شود که باید در جهت افزایش تولید در واحدهای تولیدی و صادرات تلاش بیشتری در این استان انجام شود.

ترکاشوند با بیان اینکه بیشتر واحدهای صنعت طیور به‌صورت خرده مالکی و جزیره‌ای فعالیت می‌کنند یادآور شد: براساس سیاست دولت مبنی بر ساماندهی مشکلات تولیدکنندگان، کاهش استرس و هزینه‌های تولید در جهت افزایش بهره‌وری و توسعه صادرات پایدار، ضرورت ایجاد زنجیره‌های تولیدات طیور از مسائل مهمی است که در دستور کار تمامی تولید‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وی گفت: تکمیل و توسعه زنجیره تولیدات طیور شامل نظارت بر عملکرد کمی و کیفی کشتارگاه‌ها، هدایت زنجیره‌ها در تولید محصول بدون آنتی‌بیوتیک، افزایش بهره‌وری و نظارت بر چگونگی هزینه‌کردها است که باید رعایت شود.

مدیر کارخانه دانه پاک خزر ناحیه صنعتی گلوگاه نیز با اشاره به تولیدات گوشت مرغ گفت: دوران پر چالشی را در این راستا روبرو هستیم که باید با مدیریت مناسب و حمایت مسئولان این مشکلات رفع شود.

عبدالعلی طهماسبی افزود: وجود سرمایه در گردش برای تولید‌کنندگان از مسائل مهمی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد تا در جهت حمایت از تولیدکنندگان و رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی تلاش شود.