جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

ایران در میان ناداوری‌ها قهرمان کشتی فرنگی جهان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران در میان ناداوری‌ها قهرمان کشتی فرنگی جهان شد

قاسم رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل با اشاره به کسب مدال برنز در رقابت‌های کشتی فرنگی جهان بیان داشت: کیفیت بسیار خوبی از لحاظ کمی و کیفی در این مسابقات شاهد بودیم.

وی افزود: ایران بعد از مدت‌ها توانست در رشته کشتی فرنگی قهرمان دنیا شده و بالاتر از تیم‌های قدرتمندی همانند روسیه، آذربایجان و دیگر تیم‌های مدعی کشتی فرنگی بایستد و اتفاق بسیار خوبی برای کشورمان، فدراسیون کشتی و کشتی‌گیران رقم خورد.

رضایی با تاکید اینکه در وزن 98 کیلوگرم کشتی‌گیران قدرتمند و مدعیان قهرمانی به روی تشک رفتند، گفت: توانستم با برترین‌های دنیا در این وزن نبرد داشته باشم.

دارنده مدال برنز رقابت‌های کشتی فرنگی جهان با اعلام اینکه این دوره از مسابقات جهانی از طرفی برای ایران اسلامی به دلیل بالای سر بردن کاپ قهرمانی بسیار عالی بود، تصریح کرد: اما از طرف دیگر داوری‌ها علیه ایرانی‌ها بود و کار برای کشتی‌گیران بر روی تشک مسابقه بسیار سخت شد اما با این حال هم ایران اسلامی قهرمان جهان شده و من نیز به مدال برنز بسنده کردم.

رضایی با ابراز اینکه سعی می‌کنم برای سال‌های آینده با تلاش مضاعف رفته رفته به آمادگی بیشتری رسیده و نفر اول وزن خودم شوم، متذکر شد: مهمترین هدفم المپیک آینده است و می‌خواهم در این میدان بزرگ جهانی برای کشتی فرنگی کشورم تاثیرگذار باشم.

این کشتی‌گیر ملی‌پوش کشورمان در مورد مدال برنز خود که قهرمانی ایران در مسابقات جهانی را به ارمغان آورد، گفت: هر هشت نفر از ملی‌پوشان کشتی فرنگی کشورمان در اوزان مختلف سهم زیادی در کسب قهرمانی ایران اسلامی داشتند و امتیازات خوبی را کسب کردند تا ایران اسلامی بالاتر از تیم روسیه بر راس کشتی فرنگی دنیا تکیه بزند.

وی اضافه کرد: من هم توانستم با کسب امتیاز در وزن خودم که همراه با گرفتن مدال بود در این قهرمانی نقش داشته باشم همچنین از اینکه تیم ایران با کشتی من قهرمان جهان شد بسیار خوشحالم که سبب‌ شادی مردم کشورم شدم.

رضایی در مورد استقبال گرم مردم آمل از او پس از کسب مدال برنز کشتی فرنگی جهان خاطرنشان کرد: مردم کشورمان نسبت به ورزشکاران بسیار لطف دارند به ویژه مردم مازندران و شهرستان آمل که علاقه‌مند به رشته ورزشی کشتی هستند و بعد از مسابقات المپیک 2012 لندن که در وزن 96 کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کردم همیشه همراهم بودند و دعای خیرشان همیشه همراه و یارم بوده است.

این ورزشکار نام‌آشنای کشورمان عنوان کرد: من همیشه خودم را کوچک‌ترین سرباز وطن می‌دانم و برای کسب افتخارات روزافزون ایران اسلامی با تمام توان بر روی تشک حاضر می‌شوم.