جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

ایران خودرو مازندران آینده روشنی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران خودرو مازندران آینده روشنی دارد

به گزارش خبرنگار مهر، مینا کوراف شامگاه سه شنبه در نشست کارخانه صنعتی ایران خودرو با اشاره به هدف از این بازدید افزود: هدف از بازدید ایجاد ارتباط متقابل تجاری و اقتصادی بین دو کشور بوده است.

وی بیان داشت: با بازدیدی که از مجموعه ایران خودرو مازندران به عمل آمد بسیار امیدواریم که آینده تجاری خوبی بین دو کشور برقرار شده ودرآینده نزدیک کشورما از خریداران این خودروها خواهد بود.

وی بیان داشت: به دلیل اختلاف فرهنگی موجود بین دو کشور ابتدا باید با گذشت زمان اعتماد سازی لازم ایجاد شده و بیزینس ها آموزش لازم را ببینند.

مینا کوراف به ظرفیت های طبیعی کشورخود اشاره کرد و تصریح کرد: آستراخان نیمی از ذخایر جهان را دارا بوده وپنج تریلیون مترمکعب گاز دارد و درآینده نزدیک نیز به صورت گروه های کوچکتر بیزینس تحت عنوان هیئت تجاری  جهت انجام تبادلات اقتصادی به ایران سفر خواهیم کرد.

رئیس صنعت معدن وتجارت مازندران نیز اظهارداشت: تفاهم نامه تجاری واقتصادی بین دو کشور ایجاد خواهد شد.

محمدپورافزود:  امروزه سپردن کارهای اساسی به بخش خصوصی، مهم ترین سیاست دولت است و امیدواریم دیدار امروز دوکشور منجر به دست آوردهای مهمی برای دو کشور شده وارتباطات تجاری واقتصادی را برای هردو کشور رقم بزند.

محمدپور با اشاره به اینکه این بازدید منجر به انعقاد تفاهم نامه تجاری واقتصادی بین دو استان خواهد شد تصریح کرد: هیئت استراخان روسیه از بالاترین سطح ورتبه
عالی تجاری برخوردار بوده که سبب نزدیکی بیشتر بین دو استان مازندران واستراخان خواهد شد.

محمدپوربا اشاره به اینکه مازندران در بخش صنعت و تجارت دارای امکانات دریایی است اذعان داشت: هم مازندران و هم آستراخان دارای ظرفیت های زیادی در زمینه صنعت و تجارت بوده که می توان زمینه را برای ظرفیت بیشتری نیز فراهم کرد.

وی هدف از این سفر را بالا بردن سطح تجاری  عمیق تر ومتنوع کردن ارتباطات وانعقاد تفاهم نامه بین دو کشور برشمرد وگفت:  عمق بخشی ارتباطات متقابل
سبب خواهد شد تا  تحت تاثیر محیط اطراف قرار نگیرد.محمدپور اظهار امیدواری کرد این گونه فعالیتها منجر به اشتغالزایی برای جوانان ، افزایش تولید داخلی و منجر به درآمد سرانه مازندرانیها شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: قرار است امشب تفاهم نامه ای بین استاندار مازندران و استاندار آستراخان و نیروهای تخصصی منعقد شود.وی با اشاره به اینکه استراخان در حوزه صنایع چوبی ،معادن گازی  وصنعت کشتی سازی غنی تر ازمازندران  بوده ودر مقابل مازندران درصعنت خودروسازی موفق تر است،سبب خواهد شدتا روابط تجاری خوبی بین  دو استان برقرارشود.

حجت الاسلام علی اکبر ناصری نماینده مردم بابل در مجلس در حاشیه این بازدید اظهارداشت: ایران خودروی مازندران بستر ساز ارتقا صنعت مازندران است.

وی افزود: سایت ایران خودروی مازندران در زمینی به مساحت 30 هکتار  و با سرمایه گذاری 150 میلیارد ریال جهت مونتاژ خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو  ساخت آن آغاز وتکمیل گردید ودر مالکیت گروه صنعتی ایران خودرو قراردارد.

ناصری تصریح کرد: شهرستان بابل یکی از مهم ترین مرکز تجاری کشور و معروف به بارفروش بوده وظرفیت  تبادلات تجاری واقتصادی را داراست.

وی با اشاره به اینکه 70 سال قبل بابل، خانه تجارت داشته است خاطرنشان کرد: سفر هیئت عالی رتبه سیاسی واقتصادی استراخان روسیه که متشکل از استاندار استراخان وفعالان اقتصادی است به مازندران در راستای همکاری متقابل ایران و روسیه برای فعالیت اقتصادی و تجاری بوده است.

وی از تداوم ارتباطات بین دو کشور خبرداد وگفت: نظر این هیئت اعزامی در دیدار از ایران خودرو پیشرفته بودن سایت ایران خودرو و کیفیت محصولات پژو پارس و پژو پارس ایی ال ایکس و خط تولید بسیار عالی بوده است.