سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ایران جزء قدرت‌های برتر کاراته در جهان است / ضرورت اردوهای مشترک با تیم‌های مطرح دنیا - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران جزء قدرت‌های برتر کاراته در جهان است / ضرورت اردوهای مشترک با تیم‌های مطرح دنیا

مربی تیم ملی امید کاراته کشور با اشاره به اینکه ایران از قدرت‌های برتر جهان است، گفت: برای ارتقای سطح فنی تیم ملی نیاز به اردو‌های مشترک با تیم‌های قدرتمند دنیا هستیم.

ایران جزء قدرت‌های برتر کاراته در جهان است / ضرورت اردوهای مشترک با تیم‌های مطرح دنیا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، نخستین همایش آموزشی کاراته سبک شیتوریو شامگاه شنبه در سالن سرداران این شهرستان با حضور مربیان تیم ملی امید کاراته کشور، حسین روحی و تورج چالاکی برگزار شد.

این همایش آموزشی به مدت دو روز در چهار نوبت در سالن سرداران شهرستان قائم‌شهر برگزار شد تا سطح فنی ورزشکاران و مربیان رشته کاراته استان مازندران ارتقا پیدا کند.

رئیس هیئت کاراته مازندران در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران گفت: باید همایش‌های آموزشی رشته کاراته در سطح استان به شکل مداوم برگزار شود تا توان ورزشکاران افزایش یابد.

علی سلطانی با بیان اینکه شهرستان قائم‌شهر در رشته کاراته در سطح کشوری و برون‌مرزی توانسته قهرمانان بسیاری را به جهان معرفی کند، اظهار کرد: برگزاری چنین همایش‌های آموزشی با حضور مدرسان فدراسیون و مربیان تیم ملی، در ارتقای کیفی ورزشکاران رشته کاراته بسیار موثر است.

وی با اشاره به اینکه حضور مربیان تیم ملی در این‌گونه همایش‌های آموزشی بسیار موثر است، افزود: ورزشکاران با سبک فنی و اخلاقی مربیان آشنا می‌شوند و این روند در آینده ورزشکاران موثر است.

سلطانی با تاکید بر اینکه همایش آموزشی کاراته سبک شیتوریو با همت مربی تیم ملی امید کشور، تورج چالاکی به مدت دو روز و به شکل تفکیک شده در سالن سرداران برگزار می‌شود، تصریح کرد: مربی که در گذشته توانسته در رده‌های مختلف سنی، افتخارات بزرگی برای کشور کسب کند، می‌تواند با برگزاری چنین همایش‌های آموزشی، انگیزه مناسبی برای مربیان و ورزشکاران در رده سنی، نوجوانان و جوانان رشته کاراته ایجاد کند.

مربی تیم ملی امید کاراته کشور نیز با بیان اینکه شهرستان قائم‌شهر دارای قهرمانان بزرگی در رشته کاراته است، گفت: این شهرستان در پرورش قهرمانان رشته کاراته از ظرفیت بالایی برخوردار است که امیدواریم مدال‌های بزرگی در آینده‌ای نزدیک توسط ورزشکاران این شهرستان، کسب شود.

حسین روحانی با اشاره به اینکه برگزاری همایش آموزشی سبک شیتوریو برای ارتقای سطح کیفی ورزشکاران و مربیان موثر است، تصریح کرد: برگزاری این همایش می‌تواند سطح فنی ورزشکاران را ارتقاء دهد تا در زمان مسابقات از شرایط بهتری برخوردار شوند.

وی با تاکید بر اینکه استان مازندران دارای ورزشکاران ملی‌پوش بسیاری است، بیان کرد: سطح فنی ورزشکاران رشته کاراته این استان مناسب است، اما برای کسب مدال‌های جهانی نیاز به افزایش سطح فنی ورزشکاران و مربیان است.

روحانی افزود: تعدادی از ورزشکاران رشته کاراته در این همایش آموزشی عضو تیم ملی هستند که آنها از سطح فنی مناسب برخوردارند، اما این همایش آموزشی می‌تواند دانش فنی بازیکنان را افزایش دهد تا با شرایط مناسبی در مسابقات حاضر شوند.

وی با بیان اینکه بازیکنان برای ارتقای سطح فنی در همایش آموزشی حضور پیدا می‌کنند، تصریح کرد: برای ارتقای سطح کاراته در استان، باید آموزش‌های متعدد برگزار شود تا بازیکنان به ارتقای فنی برسند.

مربی تیم ملی امید کاراته کشور با اشاره به اینکه ایران از قدرت‌های برتر جهان است، اظهار کرد: برای ارتقای سطح فنی تیم ملی نیاز به اردو‌های مشترک با تیم‌های قدرتمند دنیا و شرکت در مسابقات سطح بالا است تا بازیکنان بتوانند در مسابقات جهانی نتایج مطلوبی را کسب کنند.

دیگر مربی تیم ملی امید کاراته کشور نیز با بیان اینکه نخستین همایش آموزش سبک شیتوریو در قائم‌شهر برگزار شد، بیان کرد: در این همایش 200 ورزشکار آقا شرکت کرده‌اند و حدود 100 نفر از بانوان ورزشکار رشته کاراته به عنوان تماشاچی در این همایش آموزشی شرکت کرده‌اند تا با سطح فنی آشنا شوند.

تورج چالاکی با اشاره به اینکه در این همایش از حسین روحانی به عنوان مدرس استفاده شد، افزود: حسین روحانی از پر افتخارترین ورزشکاران رشته کاراته و مربی تیم ملی امید کشور در رقابت جهانی آلمان حضور داشته‌اند که تیم ملی بعد از 50 سال توانست مدال قهرمانی کمیته تیمی را کسب کند.

وی با اشاره به اینکه مدرس این همایش از لحاظ فنی بسیار بالا است، تصریح کرد: مدرس این همایش آموزشی در تمامی رده‌های سنی توانست مدال‌های پر افتخاری برای کشور ایران کسب کند و این انگیزه مناسبی برای جوانان و نوجوانان استان مازندران است.

چالاکی متذکر شد: استعدادهای بزرگی در سبک شیتوریو در استان مازندران وجود دارد که با برگزاری چنین همایش‌های آموزشی، می‌توانیم در راستای ارتقای کیفی کاراته مازندران گام‌های موثری برداریم.

وی یادآور شد: با توجه به همت مناسبی که توسط مسئولان شهرستانی انجام شد امیدواریم کاراته استان مازندران از ارتقای لازم برخوردار شود و ورزشکاران این رشته بتوانند در مسابقات جهانی افتخارات بزرگی کسب کنند.

چالاکی در پایان با بیان اینکه امیدواریم همایش‌های آموزشی سبک شیتوریو در استان به شکل مداوم برگزار شود، گفت: با توجه به اینکه کاراته مازندران در سطح کشور از جایگاه مناسبی برخوردار است و با برگزاری چنین همایش‌های آموزشی، ورزشکاران این استان، بتوانند مدال‌های جهانی کسب کنند.