جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

ایران به مکر آمریکایی‎ها پاسخ دندان‌شکنی می‌دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران به مکر آمریکایی‎ها پاسخ دندان‌شکنی می‌دهد

امام جمعه محمودآباد گفت: جمهوری اسلامی ایران با آمادگی کامل به مکر آمریکایی‎ها و همپیمانانشان پاسخ قاطع و دندان‌شکن می‌دهد.

ایران به مکر آمریکایی‎ها پاسخ دندان‌شکنی می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر درباره تصویب دوباره قانون داماتو و تحریم 10 ساله ایران توسط دولت آمریکا، اظهار کرد: جبهه اهریمن و استکبار در ادامه مقابله و مبارزه با انقلاب اسلامی و سرسلسله جنبان جبهه مقاومت و ایستادگی در منطقه و الهام‌بخش نهضت‎های ضداستکباری در دنیا باز هم چنگ و دندان درنده خود را به نظام اسلامی نشان دادند.

وی افزود: در تکمیل طومار‎های بدعهدی، بدقولی و دروغ‌گویی‎های خود تحریم 10 ساله در قانون داماتو را مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا به تصویب رسانده که امیدواریم این نوع اقدامات خصمانه مایه عبرت مسؤولان کشور قرار گیرد.

امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: با الهام از رهنمود‎ها و تذکرات مکرر مقام معظم رهبری به عاقبت این کار از جبهه تدافعی و لحن‎های دیپلماسی خارج شده و همه حجت‎ها بر مدیران ذی‌ربط در موضوع برجام و خط ارتباط با دولت‎های غربی تمام شده و وقت تهاجم و چشاندن زهر تصمیمات انقلابی و منطقی به غربی‎ها به‌ویژه آمریکای جهانخوار است.

این مسؤول درباره خوی استکباری آمریکا و علت مقابله آنها با ایران، بیان کرد: همگان بدانند این ضحاک مار به دوش زمان زخم خورده از انقلاب اسلامی در منطقه آسیای غربی به‌ویژه در سوریه، عراق، لبنان، یمن، فلسطین و سایر دولت‎های استقلال‌طلب و ضدآمریکایی دست از فتنه برنداشته و باید جمهوری اسلامی با آمادگی کامل به مکر آمریکایی‎ها و هم‌پیمانانشان پاسخ قاطع و دندان‌شکن دهد.

موسوی درباره سالروز تصویب قانون اساسی و روز قانون اساسی، گفت: قانون اساسی به‎عنوان میثاق ملی زیرساخت تمام قوانین و جهت‎گیری یک نظام متعالی اسلامی را تشکیل داده و فصول مختلف این قانون یکی از مترقی‎ترین قوانین اساسی در دنیا هست.

وی خاطرنشان کرد: قانون اساسی ایران با اجرایی شدن تمام اصول آن از ایران کشوری مترقی با پیشرفت‎های متناسب در عرصه جهانی ساخته و به‎عنوان یک تجربه موفق از یک کشور دارای استقلال و متکی بر اراده مردم بر مبنای دین و اعتقادات اسلامی معرفی شد.

امام جمعه محمودآباد با اشاره به وقایع و اتفاقات در حلب سوریه، اظهار کرد: وقایع و رخدادها در حلب با پیچیدگی خاصش به روزهای آخر رسیده و تحرکات کشورهای بزرگ در شورای امنیت و مصاحبه غیرمنطقی و مداخله‎گرانه بعضی از دولت‎های منطقه نشانی از فشار بر تروریست‎ها و دست‌پروردگان آنها داشته است.

این مسؤول ادامه داد: ورود رژیم صهیونیستی در تهاجم نقطه‎ای به سوریه حکایت از خطیر بودن شرایط داشته که قطعاً باید دولت‎های محور مقاومت با هوشیاری این شرایط را مدیریت و نسبت به انهدام آخرین سنگرهای تکفیری‎ها و مزدوران اجانب اقدام همه‌جانبه کنند.

موسوی درباره نبرد در موصل، تصریح کرد: این شهر در عراق هم در آستانه عملیات نهایی برای آزادی قرار گرفته و ارتش عراق و نیروهای مردمی و حشدالشعبی با مدیریت هماهنگ گام به گام با رعایت شرایط مردم به درهم شکستن مواضع تروریست‎ها اقدام کردند.

وی افزود: امید است این آخرین ضربات کارساز هم با دقت و آمادگی بر پیکر مزدوران وارد و مردم عراق روی آرامش و آبادی را ببینند و تصویب جایگاه نیروهای مردمی در مجلس این کشور به‎عنوان یک نظامی به تحکیم جایگاه نیروهای مردمی و مقاومتی در امنیت کشور عراق انجامیده و بر استحکام پایه‎های دفاعی و امنیتی کشور اضافه و از تجربه موفق کشورمان برای مشارکت نیروهای مردمی و انقلابی استفاده لازم را ببرند.

امام جمعه محمودآباد با اشاره به در پیش بودن روز دانشجو، خاطرنشان کرد: نام‌گذاری یک روز به‎عنوان روز دانشجو در واقع اقدامی نمادین برای ترسیم خطوط لازم در یک دوره زمانی سالانه و ادواری است و دانشجو به‎عنوان بدنه فعال و جوان کشور باید برای به عهده گرفتن مسؤولیت اداره کشور در ابعاد مختلف خود را آماده کنند.

این مسؤول ادامه داد: دانشجو در نظام اسلامی با داعیه کشوری مترقی و پیشرفته در منطقه و جهان باید به فکر تلاش علمی، تهذیب اخلاقی و ارتقای سطح تولید علم در همه حوزه‎ها باشد.

موسوی گفت: دانشجویان در نظام اسلامی با رسالت خطیر این مقطع باید با سیاست‌ورزی عالمانه و منطقی در دام حاشیه‎ها و سیاست‌بازی‎ها گرفتار نشوند چون دانشجویان که مدیران آینده و پدران و مادران آینده این کشور هستند باید با مراقبت از خود از بعضی رفتارهای سبک و مسئله‌ساز خودداری و با تقوای سیاسی اجتماعی به تحقق دانشگاه اسلامی همت گمارند.

وی با اشاره به روز جهانی معلولان، اظهار کرد: زندگی امروزه بشر با مسائل مختلف مواجه بوده که یکی از مسائل مبتلا به کشورها موضوع معلولیت بوده که با پیشرفت‎های در دسترس، معلولیت یک بیماری نیست بلکه فرصتی است که انسان‎های معلول باید با آن کنار آمده و از آن برای کنترل شرایط معلولیت استفاده شود.

امام جمعه محمودآباد گفت: آماده‌سازی شرایط زندگی و شغلی برای معلولان حداقل توقع بوده و باید دولت و نهادهای اجتماعی به آن اهتمام نموده و برای کنترل معلولیت باید مسیر‎های دقیق پیشگیری در دستور کار قرار گرفته تا از رشد معلولیت در کشور جلوگیری شود.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مصطفی سیفی‌کناری رئیس اداره اوقاف شهرستان محمودآباد به مناسبت دهه وقف به‎عنوان سخنران پیش از خطبه‎ها به بیان مسائل وقف و شرح کار اداره اوقاف شهرستان برای نمازگزاران پرداخت.