سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

ایران از لحاظ بهداشتی و درمانی در منطقه در بهترین وضعیت قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران از لحاظ بهداشتی و درمانی در منطقه در بهترین وضعیت قرار دارد

ˈمحمد هاشم وهاجˈ روز دوشنبه در حاشیه آیین افتتاح نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، خاطرنشان کرد: اعمال جراحی بسیار حساس و سخت که در کشورهای اروپایی و آمریکا صورت می گیرد، توسط پزشکان حاذق ایران نیز انجام می شودکه این یک مزیت برای منطقه محسوب می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه افغانستان روزانه 500 بیمار را برای درمان به کشور هند اعزام می کند، گفت: عواید حاصل از این گردشگری برای کشور هند یک میلیون دلار در روز است که این درآمد می تواند نصیب ایران شود زیرا پزشکان بهتر و مراکز درمانی مجهزتری در اختیار دارد.

رییس انجمن رادیولوژی کشورهای جنوب آسیا در ادامه با اشاره به معرفی نشدن مراکز بهداشتی و درمانی ایران به طور دقیق به کشورهای همسایه، گفت: باید با برنامه ریزی مناسب ظرفیت های بهداشتی و درمانی ایران به کشورهای منطقه معرفی شود و در این صورت قطعا این کشورها بسیاری از بیماران خود را به ایران اعزام خواهند کرد.

وی تصریح کرد: کشورهای منطقه باید آشنایی بیشتر نسبت به بیمارستان ها و مراکز درمانی ایران پیدا کنند و در این صورت قطعا ایران خواهد توانست بخش عمده ای از گردشگری سلامت کشورهای منطقه به ویژه کشورهای عضو اکو را به خود اختصاص دهد.

این مقام افغان خواستار همکاری بیشتر با کشورش در خصوص صدور ویزای درمانی شد و اظهار داشت: در این خصوص از سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل می خواهیم که همکاری بیشتری داشته باشد تا بتوانیم بیماران را برای مداوا به ایران اعزام کنیم. وی افزود: به ویژه اینکه ما با ایرانیان هم کیش و هم زبان هستیم و از لحاظ روحی و روانی نیز این موضوع التیامی برای بیماران است.

وی تصریح کرد: بیماران افغان به غیر از تدابیر دارویی و درمانی از لحاظ روحی و روانی با حضور در بارگاه منور حضرت رضا (ع) در مشهد مقدس می توانند آرامش بیشتری پیدا کنند.