جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ایجاد 3 هزار و 161 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد 3 هزار و 161 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ساری

قنبر بریمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار داشت: بخش اشتغال این نهاد در سال‌جاری تعهد ایجاد 2 هزار و 866 فرصت شغلی در شهرستان ساری با اعتباری بالغ بر 23 میلیارد تومان را در دستور کار دارد.

و ی خاطر نشان کرد: طبق برنامه 295 فرصت شغلی در شهرستان میاندرود با اعتباری بالغ بر 4/2 میلیارد تومان باید ایجاد شود که تاکنون 250 فقره به بانک‌های عامل معرفی شده و بقیه پرونده‌ها در جریان امور اداری قرار دارند.

مدیر کمیته امداد ساری خاطر نشان کرد: تشویق و هدایت متقاضیان اشتغال برای گذراندن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای آماده سازی آنان در بازار کار و نیز حمایت از کارهای تخصصی با تکیه بر مبانی علمی را از جمله فعالیت‌های بخش اشتغال کمیته امداد در حال پیگیری است.

وی اضافه کرد: کمیته امداد ساری تعهد دارد در سال‌جاری 3 هزار و 57 نفر را در شهرستان ساری با اعتباری بالغ بر 380 میلیون تومان و 283 نفر را در حوزه شهرستان میاندرود با اعتباری نزدیک به 43 میلیون تومان برای گذراندن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای معرفی کند.

وی در ادامه به اهدای  یک‌هزار و  100 کیلو برنج به صورت ماهانه توسط یکی از حامیان به ایتام در ساری اشاره کرد و بیان داشت: برنج اهدایی به کمیته امداد از  نوع مرغوب به ارزش 38 میلیون و 500 هزار ریال در اختیار  110 یتیم مددجو قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت: واحد اکرام کمیته امداد ساری یک‌هزار و 100 یتیم دارد که توسط 5 هزار و 200 حامی حمایت می‌شوند.

بریمانی متذکر شد: کمیته امداد ماهانه بالغ بر110 میلیون تومان به ایتام تحت حمایت کمک می‌کنند این کمک‌ها بیشتر نقدی و در برخی از موارد به صورت غیر نقدی است.