سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ایجاد 1250 فرصت شغلی توسط بهزیستی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد 1250 فرصت شغلی توسط بهزیستی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، روح‌الله ردایی شامگاه چهارشنبه در کارگروه اشتغال بهزیستی مازندران در آمل با اشاره به اینکه اختصاص اعتبار به معتادان بهبودیافته در دستور کار بهزیستی قرار دارد، بیان کرد: توانمندسازی معتادان در سیکل معیوب جریان اعتیاد از وظایف مسئولان است.

وی با بیان اینکه قرار بود پنج درصد سهم اعتبارات به معتادان بهبودیافته اختصاص یابد، گفت: به دلیل اهمیت این موضوع در برخی شهرستان‌ها 25 درصد اعتبارات بهزیستی سهم معتادان بهبودیافته شده است.

ردایی با تاکید بر اینکه تسهیلات خوداشتغالی بهزیستی به معلولان، زنان بدسرپرست، بی‌سرپرست و معتادان گمنام اعطا می‌شود، یادآور شد: این تسهیلات در قابل اعتبارات مشاغل خانگی و یا طرح‌های خوداشتغالی پرداخت می‌شود.

این مسئول با اعلام اینکه 28 میلیارد تومان در بخش خوداشتغالی و مشاغل خانگی به مددجویان زیر پوشش پرداخت شده است، تصریح کرد: تاکنون 8 میلیارد تومان از این تسهیلات پرداخت شده و هفت میلیارد تومان دیگر از محل اعتبارات بانک ملی تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سهمیه امسال اشتغالزایی بهزیستی مازندران یک‌هزار و 250 نفر است، گفت: در سال گذشته نیز 980 فرصت شغلی در حوزه بهزیستی مازندران صورت گرفته است.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه در سال گذشته از محل سهمیه اشتغال سه درصد بهزیستی 20 مددجو به استخدام دستگاه‌های اجرایی درآمده‌اند، یادآور شد: در سال‌جاری نیز با دریافت‌ مجوزهای لازم استخدامی سهمیه معلولان رعایت می‌شود.