سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

ایجاد 105 فرصت شغلی برای جوانان محمودآبادی تا پایان سال جاری - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد 105 فرصت شغلی برای جوانان محمودآبادی تا پایان سال جاری

فرماندار محمودآباد گفت: با تخصیص 12 میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب سرمایه در گردش به 16 واحد صنعتی و تولیدی محمودآباد 105 فرصت شغلی برای جوانان بیکار و جویای کار در شهر محمودآباد تا پایان سال جاری ایجاد می‌شود.

ایجاد 105 فرصت شغلی برای جوانان محمودآبادی تا پایان سال جاری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این شهرستان پنج‌شنبه‌شب به ریاست ربیع فلاح استاندار مازندران و با حضور حسن خیریان‌پور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، سید داوود موسوی امام جمعه محمودآباد، یحیی یوسف‌پور فرماندار محمودآباد و سایر مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان و همچنین مدیران عامل بانک‌های شعب مازندران در محل مرکز آموزش مدیریت نفت محمودآباد برگزار شد.

فرماندار محمودآباد طی سخنانی در این جلسه با اشاره به موقعیت و ظرفیت‌های خاص شهرستان محمودآباد از جمله قرار گرفتن در جاده بین‌المللی ترانزیت کالا و پایتخت کشورمان و کریدور شهرهای ساحلی مازندران، گفت: شهرک صنعتی شهدای محمودآباد از اهمیت خاصی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

یحیی یوسف‌پور افزود: گنجایش محدود شهرک صنعتی شهدای محمودآباد مانع از استقرار سایر صنایع برای ایجاد فرصت شغلی جدید شده و با توجه به اینکه 50 هکتار از زمین‌های پیرامون این شهرک توسط شرکت شهرک صنعتی استان خریداری شده، انتظار می‌رود تا با تغییر کاربری زمین موصوف بتوانیم شاهد علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری و صنایع جدید در این شهرک باشیم که بدون شک در رشد اقتصادی منطقه مؤثر است.

وی اظهار کرد: 712 واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان محمودآباد دایر بوده که از این تعداد 85 واحد در بخش صنعت و 627 واحد آن در حوزه تولیدی و کشاورزی مشغول به فعالیت است.

رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید محمودآباد تصریح کرد: از ابتدای سال جاری بیش از هشت جلسه این کارگروه در محمودآباد تشکیل شده و تلاش شده است تا بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های موجود در محمودآباد نسبت به رفع و گره‌گشایی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی اقدام شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در بخش صنعت بیش از 60 واحد دایر و فعال است و نزدیک به 25 واحد غیرفعال بوده و در حوزه کشاورزی نیز 584 واحد فعال و 12 واحد در حال ساخت است که در مجموع 3 هزار و 700 نفر در این واحدها مشغول به‌کار هستند.

یوسف‌پور بیان کرد: بر اساس آمار ارائه‌شده از دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان 154 واحد تولیدی و صنعتی در سامانه بهین‌یاب در قالب بسته رونق تولید ثبت نام کردند که از این مجموعه 39 واحد در حوزه صنعت و 115 واحد در حوزه کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: از مجموعه واحدهای ثبت‌نام‌شده در سامانه بهین‌یاب 16 واحد شامل 9 واحد در حوزه صنعت و 7 واحد در بخش کشاورزی برای اخذ تسهیلات بانکی به مبلغ 12 میلیارد تومان برابر مصوبه کارگروه استان به بانک‌های عامل استان برای انعقاد قرارداد ثبت شده‌اند.

فرماندار محمودآباد اظهار کرد: با تخصیص 12 میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب سرمایه در گردش به 16 واحد صنعتی و تولیدی محمودآباد 105 فرصت شغلی برای جوانان بیکار و جویای کار در شهر محمودآباد تا پایان سال جاری ایجاد می‌شود.

این مسؤول در پایان با اشاره به برگزاری نشست هم‌اندیشی با مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان با اشاره به گلایه‌های فعالان این عرصه مبنی بر افزایش سود بازپرداخت تسهیلات مأخوذه از بانک‌ها، تخصیص نیافتن تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای بدهکار به بانک‌ها و نبود اختیارات مدیران بانک‌ها در شهرستان‌ها خواستار تعامل هر چه بیشتر بانک‌ها در رفع موانع و مشکلات این صنایع شد.