سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ایجاد کتابخانه در مراکز دهستان‌های شهرستان چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد کتابخانه در مراکز دهستان‌های شهرستان چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی دیروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان چالوس که همراه با ضیافت افطاری و با حضور خیران کتابخانه‌ساز شهرستان چالوس، شهرداران چالوس و هچیرود، اعضای شوراهای اسلامی شهرهای چالوس، مرزن‌آباد و هچیرود برگزار شد، اظهار داشت: با ورود تکنولوژی‌های جدید ما نیز باید امکانات و رفتارهایمان را تغییر دهیم و با ابزارهای نوین در این مسائل ورود پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: با وجود در نظر گرفتن اعتبارات فرهنگی در زمینه تأمین اعتبارات برای کتابخانه‌ها با کمبود اعتبار مواجهیم چرا که نگاه‌ها نسبت به توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها در جامعه ضعیف است.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی چالوس خاطر‌نشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان چالوس شهری علمی و دانشگاهی است بنابراین تجهیز و توسعه کتابخانه به کتاب‌های مرجع، مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه خواندن کتاب همچنان در رأس تمام مسائل تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی جایگاه خود را حفظ کرده است، افزود: از آنجایی که شهرستان چالوس با تلاش انجمن و اعضای کتابخانه روند رو به رشدی دارد باید همه مسئولان در امر کتابخوانی و نوشتن کتاب جدید مساعدت و حمایت لازم را به عمل بیاورند.

زندی با تأکید بر نهادینه کردن فرهنگ مطالعه اذعان داشت: تمامی دست‌اندرکاران باید تلاش خود را به کار گیرند تا در سطح ادارات، بیمارستان‌ها و اماکن عمومی فرهنگ مطالعه را ساری و جاری کنند.

وی بیان داشت: از آنجایی که شهرداران پشتیبانان اصلی کتابخانه‌ها هستند، بنابراین  در زمینه وصول نیم درصدی درآمد شهرداری‌ها انتظار داریم که این مبالغ را به‌طور کامل پرداخت کنند.

فرماندار چالوس متذکر شد: از شهرداران می‌خواهیم تا تعامل و همکاری بیش از پیش با مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان چالوس داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: شادابی کتابخانه‌ها و ایجاد انگیزه در کتابداران و توجه ویژه به اعضا و مراجعان کتابخانه‌ها با رویکرد مناسب نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

زندی در پایان یادآور شد: اداره کتابخانه‌های عمومی چالوس می‌تواند به‌منظور تبلیغات فرهنگی و آگاهی‌بخشی و ارائه فعالیت‌هایی که در کتابخانه‌ صورت می‌گیرد، از تلویزیون شهری مرکز شهرستان چالوس استفاده کند.