جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد کانون فعال ویژه معلولان در غرب مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد کانون فعال ویژه معلولان در غرب مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، جواد بسطامی در مراسم تقدیر از نابینایان عضو کتابخانه عمومی شهرستان چالوس اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشترین تمرکز معلولان در شهرستان‌های نوشهر و چالوس است بنابراین ضرورت ایجاد یک کانون فعال در غرب مازندران به محوریت این شهرستان‌ها لازم است.

وی ایجاد فضای آموزشی مناسب برای نابینایان را ضروری خواند و افزود: در حال حاضر نابینایان علاقه‌مند به تحصیل باید به شهرهای اطراف بروند که علاوه بر نگرانی خانواده‌ها مشکلاتی برای این افراد نیز در پی دارد.

بسطامی توجه به ورزش معلولان را از دیگر دغدغه‌های این قشر عنوان کرد و بیان داشت: باید برای رفع این مشکل نیز مسئولان ورزشی را مجاب کنیم تا شرایط را مهیا کنند و زمانی را برای ورزش معلولان اختصاص دهند.

وی تصریح کرد: اگرچه بهزیستی برای کمک رساندن به معلولان توان مالی محدودی دارد اما برای تامین وسایل آموزشی و توانبخشی این افراد نهایت همکاری را داریم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نوشهر عادلانه نبودن شرایط زندگی برای معلولان و به‌ویژه نابینایان را از جمله کوتاهی‌ها در انجام وظایف دانست و ادامه داد: اشکال کار در این است که هنوز اعتماد به نابینایان را باور نکرده‌ایم و به این عقیده نرسیده‌ایم که اگر خداوند نقصی را بنا به حکمت در وجود کسی قرار می‌دهد، به جای آن استعدادهایی را در وجود او قرار می‌دهد که باید آنها را باور داشت.

وی با ابراز تأسف از اینکه در این زمینه تمام نگاه‌ها به اداره بهزیستی است اظهار داشت: خدمات اداره بهزیستی در دو بخش حمایتی و توانبخشی است که این اداره هرچه در توان دارد در خدمت معلولان قرار داده است.

بسطامی افزود: معلولان و نابینایان با همت خود و حمایت بهزیستی به دانشگاه می‌روند ولی بعد از فارغ‌التحصیلی بستر ورود به بازار کار برایشان فراهم نیست و این در حالی است که حق این افراد است که شغل خوبی برایشان در نظر گرفته شود.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از اعضای روشندل کتابخانه عمومی شهرستان چالوس تجلیل شد.

{jcomments off}