جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ایجاد شرایط لازم برای اشتغالزایی در شهرستان چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد شرایط لازم برای اشتغالزایی در شهرستان چالوس

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان چالوس گفت: دستگاه‌های اجرایی باید برای ایجاد اشتغال شرایط را فراهم کنند تا جوابگوی جوانان و متقاضیان جویای کار باشند.

ایجاد شرایط لازم برای اشتغالزایی در شهرستان چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، علی درویش پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال چالوس با بیان اینکه یکی از کارگروه‌های مهمی که ماهانه برگزار می‌شود کارگروه تخصصی اشتغال است، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید برای ایجاد اشتعال شرایط را فراهم کنند تا جوابگوی جوانان و متقاضیان جویای کار باشند.

وی تصریح کرد: پیرو جلسه قبلی کارگروه اشتغال که با حضور استاندار مازندران در چالوس برگزار شد، تاکنون 32 واحد صنعتی چالوس در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کردند که هشت واحد آن در کارگروه تخصصی استان معرفی به بانک شدند.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی چالوس از بازدید و بررسی از واحدهای تولیدی و صنعتی مورد پذیرش سایت بهین‌یاب خبر داد و گفت: در مرحله نخست از چهار واحد در شهرک صنعتی مرزن‌آباد شامل صنایع بسته‌بندی پاک کاغذ سبز، گروه صنعتی ناب‌استیل، خزر‌فوم کندوان و تعاونی توزیعی حقیقت کلاردشت بازدید و مدارک آنها نیز تحویل بانک شد.

وی با اشاره به اینکه مدارک شرکت آب‌معدنی هزارچشمه آبشار جاده کندوان دریافت و به بانک ملی تهران ارجاع داده شد، اظهار کرد: شرکت کیمیاپلاست کندوان و کارخانه کاسپین تیر چالوس و شرکت سفال‌سقف نیز مدارک مورد نیاز را به بانک‌های مورد نظر تحویل دادند.

درویش با بیان اینکه با تقاضای برخی از واحدها مبنی بر افزایش تسهیلات نیز موافقت شد، افزود: در مجموع تعداد 23 واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی مرزن‌آباد مستقر است که تعدادی از این واحدها نیمه‌فعال و تعدادی نیز تعطیل است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 60 واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان چالوس مستقر است، اظهار کرد: تعدادی از این واحدها نیمه‌فعال و تعدادی نیز تعطیل است که باید زمینه را برای راه‌اندازی مجدد این واحدها فراهم کرد.

معاون فرماندار چالوس با تأکید بر اینکه همه افراد باید برای تثبیت اشتغال در شهرستان چالوس تلاش کنند، افزود: یکی دیگر از دغدغه‌های موجود کمبود نیروی انسانی در برخی از ادارات و دستگاه‌ها است که در این‌باره نیز باید این کمبود را به استان اعلام کنند تا از طریق برگزاری آزمون‌های استخدامی این مشکل برطرف شود.

حمید محمدی‌فیروز حمایت از واحدهای تولیدی را توسط دستگاه‌های مرتبط مهم خواند و گفت: در بخش مربوط به واحدهای تولیدی نیز دستگاه‌های مرتبط باید برنامه‌ریزی کنند تا از تسهیلات استفاده شود و به این ترتیب علاوه بر تثبیت شدن وضع موجود برای افزایش اشتغال هم کار شود.

*شتاب در ارائه مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات حمایتی

رئیس بانک توسعه تعاون چالوس نیز اظهار کرد: در بازدیدهای مختلف از واحدهای تولیدی که در سایت بهین‌یاب مورد پذیرش قرار گرفتند، چهار واحد از هشت واحد پذیرفته شده به این بانک معرفی شدند.

محمد زارع از تقاضای دریافت افزایش تسهیلات توسط دو واحد تولیدی معرفی شده به این بانک خبر داد و افزود: در مجموع از چهار شرکت پرونده سه واحد آماده شد و تا پایان این هفته مصوبه آن گرفته شده و کارها انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: این اراده در بانک‌ها وجود دارد که تا پایان مرداد ماه تسهیلات مورد نظر را به واحدهای پذیرفته‌شده در سایت بهین‌یاب ارائه دهند بنابراین صاحبان این واحدها باید برای ارسال مدارک مورد نیاز شتاب بیشتری به کارهای خود بدهند.

به گزارش فارس، در این جلسه از دو سرمایه‌گذار نیز دعوت شد تا از نزدیک با روند تسریع در کارها و راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی آشنا شوند.