سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد سامانه آب شرب برای اطمینان دادن به مردم - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد سامانه آب شرب برای اطمینان دادن به مردم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حمیدرضا جانباز امشب در جلسه بررسی مشکلات تامین و توزیع آب شرب شهرستان نور که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد پس از شنیدن مشکلات موجود در زیرساخت‌ها و منابع تامین آب، یکی از راه‌های رفع مشکلات در شهرستان نور را جداسازی آب شرب از آب بهداشتی عنوان کرد.

وی ابراز داشت: سامانه موجود برای مصارف بهداشتی اختصاص یابد و سامانه جدید برای مصارف شرب تعریف شود تا از نظر کیفی به مردم اطمینان داده شود، آب شرب با استانداردهای ملی است و نگرانی نداشته باشند.

مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب کشور متعهد شد در صورتی که طرح مطالعاتی و مدل مالی جداسازی آب شرب شهرستان تهیه شود، کل هزینه را شرکت مهندسی پرداخت کند.

جانباز افزود: با استفاده از بخش خصوصی هم می‌توان سه تا چهار سایت برای تامین آب شرب مطمئن تعریف کرد که به راحتی پاسخگوی نیاز مردم است زیرا هر نفر به پنج تا 10 لیتر آب نیاز دارد و با تامین 50 لیتر در ثانیه جمعیت شناور هم بهره‌مند می‌شوند و نگرانی‌ها رفع می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب کشور از آبفای مازندران خواست حداکثر ظرف مدت سه ماه نسبت به تهیه طرح و مدل مالی آن اقدام و به شرکت مهندسی ارائه تا مقدمات اجرای آن انجام گیرد.

جانباز از پروژه‌های نیمه‌کاره آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان نور بازدید کرد و از اجرای طرح‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در حوزه آب شهری و روستایی و فاضلاب خبر داد و گفت: برای تامین دراز مدت آب شهرستان پیگیر انتقال آب سد هراز هستیم.

این مسئول ابراز داشت: برای تقویت خطوط انتقال و اجرای سامانه آب از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب کشور از پیگیری طرح فاضلاب شهری و پروژه‌های تامین آب از محل اعتبارات ماده 215 خبر داد و افزود: برای پروژه فاضلاب شهری شهرستان طرح تهیه شده و برای ردیف بودجه پیگیری لازم را انجام می‌دهیم.


{jcomments off}