جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

ایجاد دانشگاه علوم اعصاب در مازندران حمایت جدی مسؤولان را می‌طلبد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد دانشگاه علوم اعصاب در مازندران حمایت جدی مسؤولان را می‌طلبد

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: ایجاد دانشگاه علوم اعصاب در استان مورد حمایت مسؤولان استان قرار گیرد.

ایجاد دانشگاه علوم اعصاب در مازندران حمایت جدی مسؤولان را می‌طلبد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در مراسم تجلیل از اقدامات پروفسور سمیعی چهره برجسته علوم مغز و اعصاب جهان در جمع مسؤولان استانی، اظهار کرد: پروفسور سمیعی یک شخصیت جهانی است و متعلق به همه ملت‌های دنیا است و اقدامات این مرد بزرگ مورد توجه همه مردم جهان است.

وی بیان کرد: پروفسور سمیعی عشق و علاقه به وطن و مردم ایران دارد، امروز قرار بود که در مراسمی به منظور تجلیل از پزشکان کشورهای اسلامی در مالزی شرکت کند که به خاطر حضور در جمع مردم استان در این برنامه شرکت نکرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد مرکز آموزشی درمانی علوم اعصاب در استان، افزود: مسؤولان دانشگاه موافقت کردند که زمین مورد نیاز را اختصاص دهند و پروفسور سمیعی نیز موافقت کردند که اقدامات آموزشی لازم را در استان انجام دهند و باید با عزم استانی اقدام کنیم.

این مسؤول با اعلام اینکه در ایران نخبه‌های بسیار زیادی حضور دارند و باید از ظرفیت این نخبه‌ها به خوبی استفاده کرد، ادامه داد: افرادی مانند پروفسور سمیعی در جهان به عنوان فرد شاخص و برجسته هستند و بالاتر از ایشان در زمینه بیماری‌های مغز و اعصاب نداریم.

طبرسی به اقدامات انجام شده شهرداری و شورای شهر ساری و قول مساعدی که برای تأمین نیازمندی‌های مرکز علوم اعصاب استان را دادند، گفت: باید تلاش کنیم تا از حضور پروفسور سمیعی در استان نهایت بهره را ببریم.