جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

ایجاد تصفیه‌خانه‌ فاضلاب خانگی و صنعتی در اولویت 2 وزارتخانه - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد تصفیه‌خانه‌ فاضلاب خانگی و صنعتی در اولویت 2 وزارتخانه

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب‌های خانگی و صنعتی اولویت وزارت نیرو و محیط‌زیست در شمال کشور است.

ایجاد تصفیه‌خانه‌ فاضلاب خانگی و صنعتی در اولویت 2 وزارتخانه

ناصر مهردادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اعلام اینکه کنترل و پایش زیست‌محیطی واحد صنعتی و تولیدی پویا چوب مورد توجه کارشناسان محیط‌زیست قرار گرفت، اظهار کرد: کارشناسان اداره نظارت و پایش زیست‌محیطی این اداره‌کل به‌صورت سرزده از شرکت پویا چوب بازدید و پایش زیست‌محیطی انجام شد.

وی با بیان اینکه در راستای بازدیدهای شبانه و خارج از ساعات اداری که به‌منظور بررسی وضعیت زیست‌محیطی صنایع و واحدهای تولیدی و خدماتی استان انجام می‌شود، افزود: کارشناسان اداره نظارت و پایش حفاظت محیط‌زیست مازندران به همراه بازرسان اعزامی از سازمان مرکزی از شرکت پویا چوب بازدید و ضمن سرکشی از قسمت‌های مختلف این واحد نمونه‌گیری لازم از تصفیه‌خانه فاضلاب آنان نیز انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران با اشاره به اینکه نزدیکی دریا به شهر و نبود تصفیه‌خانه‌های صنعتی و شهری مشکلات زیست‌محیطی را افزایش داده است، گفت: با پیگیری‌های حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو اولویت تصفیه‌خانه‌های صنعتی و خانگی را برای شمال کشور لحاظ کرد.

این مسئول اضافه کرد: با پیگیری‌های مکرر با شرکت شهرک‌های صنعتی تصفیه‌خانه واحدهای صنعتی مازندران مورد توجه ویژه قرار گرفت.

مهردادی بیان کرد: اداره نظارت و پایش‌ اداره کل حفاظت محیط‌زیست مازندران به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر واحدهای مختلف صنعتی و خدماتی و ترغیب این واحدها به رعایت مسائل زیست‌محیطی اقدام به انجام گشت‌های شبانه کرده که این بازدیدها طی دو سال اخیر انجام شد و همچنان نیز ادامه دارد.

*دستگیری شکارچیان متخلف در گلوگاه و نور

وی در بخش دیگری با اعلام اینکه شکارچی متخلف در شهرستان‌های گلوگاه و نور دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان گلوگاه موفق شدند 6 شکارچی متخلف را در منطقه جلگه‌ای و ساحلی این شهرستان دستگیر کنند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران، تصریح کرد: از شکارچیان متخلف 6 قبضه سلاح که دو قبضه دو لول و چهار قبضه ساچمه زنی، پنج قطعه مرغابی، 6 قطعه باکلان، یک قطعه فلامینگو و یک قطعه کشیم به همراه آلات و ادوات شکار کشف و ضبط و متخلفان با انجام اقدامات لازم به مراجع قضایی معرفی شدند.

مهردادی با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان نور با همکاری پلیس انتظامی منطقه بلده طی ایست و بازرسی خودروها در محور هردورود رزن، گلندرود و چمستان موفق به کشف و ضبط 6 قبضه اسلحه (دو قبضه قاچاق، چهار قبضه مجاز) شدند، گفت: پرونده این متخلفان شکار نیز به مراجع قضایی ارسال شد.