رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

ایجاد بیش از هفت هزار فرصت شغلی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد بیش از هفت هزار فرصت شغلی در مازندران

ˈسیدعلی اکبر طاهاییˈ روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ، تعهد امسال مازندران برای ایجاد اشتغال را بیش از 80 هزار فرصت شغلی ذکرکرد.

وی با بیان اینکه فرصت های شغلی ایجاد شده در سال جاری 9 درصد تعهدات استان دراین بخش را شامل می شود ، افزود: با بررسی های صورت گرفته 51 درصد فرصت های شغلی ایجاد شده در استان مربوط به مردان و بقیه برای زنان است.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهارداشت: همچنین 76 درصد فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش خدمات، 18 درصد در بخش کشاورزی و شش درصد نیز مربوط به حوزه صنعت است.

طاهایی ایجاد اشتغال ثابت و پایدار با هدف رفع معضل بیکاری را ازجمله دغده های اصلی دولتمردان ذکرکرد و گفـت: تحقق این مهم نیازمند بهره گیری اصولی از تمام امکانات و ظرفیت ها است.

استاندار مازندران به تولیدات کشاورزی استان نیز اشاره کرد و پیش بینی کرد که در سال جاری یک میلیون و 400 هزار تن شلتوک در استان تولید شود.

طاهایی ، مقدار تولید شلتوک در سال گذشته در مازندران را یک میلیون و 300 هزار تن ذکرکرد و گفت: پارسال 806 هزار تن برنج سفید از شالیزارهای مازندران برداشت شد.

وی مساحت زیر کشت برنج محصول را در سال جاری زراعی 90 هزار هکتار برشمرد و افزود: با تمهیدات صورت گرفته انتظار می رود در 85 هزار هکتار از اراضی استان نشا دوم و کشت رتون انجام شود.

طاهایی ادامه داد: بر اساس نظریه کارشناسان، برنج تولیدی استان در سال جاری در مقایسه با سال گذشته علاوه بر افزایش کمیت، از کیفیت مطلوبتری نیز برخوردار است.

240 هزار هکتار اراضی شالیزاری در مازندران وجود دارد که سالانه بیش از 950 هزار تن برنج سفید تولید و استحصال می شود.