رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

ایجاد انقلاب فرهنگی و اقتصادی در مازندران با محوریت گردشگری - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد انقلاب فرهنگی و اقتصادی در مازندران با محوریت گردشگری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار صبح امروز در جلسه تجلیل از خادمان ستاد اجرایی سفر مازندران در سالن اجتماعات معاونت برنامه‌ریزی استانداری مازندران، اظهار داشت: مازندران با چالش‌های اقتصادی، بیکاری و برخی مشکلات در حوزه فرهنگ مواجه است.

وی با بیان اینکه کارگروه‌هایی باید این آسیب‌ها را شناسایی کند، افزود: تقدیر از اعضای ستاد سفر، وظیفه مدیریتی ما است اما نباید غافل شویم که گردشگری می‌تواند به عنوان محور اصلی اقتصاد استان باشد.

فلاح با اشاره به اینکه باید ظرفیت‌ها را بشناسیم و طبق آن برنامه‌ریزی کنیم، ادامه داد: باید شعارها نسبت به گردشگری را تغییر دهیم چراکه در هیچ جای دنیا، نسبت به گردشگری نگاه منفی ندارند.

وی با بیان اینکه گردشگری نقطه تلاقی بین اقتصاد و فرهنگ است، گفت: با توجه به مقوله گردشگری می‌توان در حوزه فرهنگی و اقتصادی مازندران، انقلابی ایجاد کرد.

استاندار مازندران با اشاره به کسب رتبه نخست نیروی انتظامی مازندران در ستاد خدمات سفر در سطح کشور، یادآور شد:‌ مازندران در امنیت، جزو استان‌های نخست است.

وی با بیان اینکه با امنیتی که در استان وجود دارد می‌توانیم سرمایه‌گذاری را هم رونق بخشیم، افزود: چرا که سرمایه‌گذار ابتدا به امنیت نیاز دارد.

فلاح با تاکید بر جدی گرفته شدن تورها و گردشگری دریایی، اظهار داشت: نیازها و استعدادهای منطقه‌ای باید شناسایی شود و در راستای تقویت آن استعدادها گام برداریم.