جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

ایجاد امنیت روانی در گردشگران سلامت وظیفه پزشکی قانونی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد امنیت روانی در گردشگران سلامت وظیفه پزشکی قانونی است

علی عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان رامسر با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت در پویایی اقتصادی همچنین جذب گردشگر و ارائه خدمات بین‎المللی درمانی نقش پزشکی قانونی در این طرح را تقویت بیش از پیش احساس امنیت در بیماران و گردشگران دانست.

وی اظهار کرد: وجود احساس امنیت در گردشگران در مراکز درمانی و حتی در بازدید از مناطق طبیعی استان یکی از موارد مهم در گردشگری سلامت است که این مساله نقش پزشکی قانونی را برجسته و وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه باید فضای امنیت روانی را برای گردشگر ایجاد کنیم، تاکید کرد: نگرانی از تصادف در شهر یا نگرانی از خطرات دریا در مسیر ایجاد و توسعه گردشگری سلامت اهمیت بسزایی دارد.

این مسئول تاکید کرد: پزشکی قانونی در کنار دستگاه قضایی آمادگی دارد با تمام امکانات و توانایی‌های خود در جهت تقویت احساس امنیت روانی در گردشگران و بیماران همچنین در بین مردم تلاش کند.

عباسی گفت: بحث پزشکی قانونی احتمالا در کار گروه‌های فرعی این کنفرانس قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو سازمان اکو صبح امروز در هتل رامسر آغاز به کار کرده است و تاکنون استاندار مازندران و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچین دبیرکل اتاق بازرگانی اکو و برخی نمایندگان کشورهای دعوت شده سخنرانی کرده‎اند.

سخنرانی وزیر بهداشت نیز از برنامه‌های اعلام شده در این مراسم است.

این کنفرانس با حضور کشورهای آذربایجان، ازبکستان، افغانستان، تاجیکستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان همچنین جمهوری اسلامی ایران از امروز تا 29 مرداد ماه در حال برگزاری است و در آن ظرفیت‌های مهم گردشگری سلامت مازندران و  ایران به 70 کارشناس خارجی دعوت شده تبیین می‌شود.