سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

ایجاد اشتغال برای 335 مددجوی کمیته امداد ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد اشتغال برای 335 مددجوی کمیته امداد ساری

قنبر بریمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره اقدامات انجام شده برای ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد این شهرستان اظهار داشت: در سال‌جاری بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال در اختیار این نهاد قرار گرفت.

وی بیان داشت: تاکنون بیش از 4 میلیارد تومان از این اعتبار در اختیار مددجویان قرار گرفته و برای 335 نفر شغل ایجاد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان ساری بیان داشت: برای جذب اعتبار باقیمانده اقدامات اولیه در برنامه کاری قرار دارد و برخی از این افراد به بانک‌ معرفی شدند و بعضی دیگر نیز به دنبال تکمیل مدارک هستند.

این مسئول تعداد مددجویان دائمی کمیته امداد شهرستان ساری را بیش از 12 هزار و 600 خانوار عنوان کرد و بیان داشت: تعداد افراد مددجوی این نهاد در شهرستان ساری بیش از 32 هزار و 208 نفر است.

بریمانی اضافه کرد: بیش از 150 هزار دانش‌آموز، 850 دانشجو که 13 نفر از دانشجویان در مقطع دکترا در حال تحصیل هستند و 35 نفر نیز در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان ساری خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای رفع مشکل دانشجویان بیش از نصف شهریه دانشجویان را پرداخت می‌کند.

این مسئول در ادامه به کمک یک خیر نیکوکار در کمیته امداد شهرستان ساری نیز اشاره کرد و گفت: این خیر سالانه برای هر دانش‌آموز 200 هزار تومان کمک هزینه تحصیلی پرداخت می‌کند.

وی در ادامه به کمک 650 میلیون تومانی یک خیر مازندرانی به صورت ماهانه به افراد مددجوی کمیته امداد اشاره کرد و افزود: در ماه اخیر خیران 64 تن گوشت مرغ، 10 کیلو برنج به هر خانوار، 38 تن گوشت گوسفند به ارزش 950 میلیون تومان برای کمک به افراد مددجو در اختیار این نهاد قرار گرفت.

بریمانی به فعالیت بیش از 4 هزار و 25 حامی در کمیته امداد شهرستان ساری نیز اشاره کرد و گفت: این افراد بیش از 950 یتیم را حمایت می‌کنند.

مدیر کمیته امداد شهرستان ساری در ادامه میزان کمک هزینه پرداخت کمیته امداد به مددجویان امداد شهرستان ساری را ماهانه 52 هزار تومان برای هر نفر اعلام کرد و اظهار داشت: این مبلغ به صورت دائم در اختیار این افراد در تاریخ معین واریز می‌شود.

وی دیگر برنامه‌های روتین کمیته امداد به مددجویان را تامین جهیزیه، تهیه هزینه تحصیلی، پرداخت هزینه درمان و بهسازی مسکن مددجویان برشمرد و خاطرنشان کرد: کمیته امداد به افراد مستحقی که در شرایط حاد زندگی می‌کنند نیز کمک می‌کند.

{jcomments off}