سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد اشتغال برای 16 هزار و 240 نفر در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد اشتغال برای 16 هزار و 240 نفر در مازندران

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار مازندران گفت: از محل تسهیلات خود‌اشتغالی و خانگی برای 16 هزار و 240 نفر در سطح استان اشتغال ایجاد شده‌ است.

ایجاد اشتغال برای 16 هزار و 240 نفر در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حسن خیریان‌پور در جلسه کارگروه اشتغال، اظهار کرد: در بحث بسته حمایتی از تولید 560 فقره پرداختی معادل 230 میلیارد تومان به واحدهای تولیدی پرداخت شده‌ است.

وی با بیان اینکه در رتبه‌بندی بسته حمایتی در سطح کشور رتبه اول را داریم، افزود: از محل بسته حمایتی رونق تولید 340 نفر اشتغال داشته‌ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته تسهیلات خوداشتغالی و خانگی 77 میلیارد تومان بوده‌ است، خاطرنشان کرد: مجموعاً 6 هزار و 58 نفر از محل این تسهیلات اشتغال ایجاد شده‌ است.

این مسؤول اشتغال ایجاد شده از محل تسهیلات خوداشتغالی و خانگی در سال گذشته را 16 هزار و 240 نفر عنوان کرد و یادآور شد: امسال از این تسهیلات 55 میلیارد تومان به استان ابلاغ شده‌ که 41 میلیارد کمیته امداد و 14 میلیارد مربوط به بهزیستی است.

خیریان‌پور در ادامه با بیان اینکه یک‌هزار و 511 نفر به بانک عامل معرفی شدند، تصریح کرد: 186 نفر که 12 درصد هستند، توانستند تسهیلات را جذب کنند.

وی با تأکید بر بانک‌های عامل بر پیگیری تسهیلات، اضافه کرد: در سال 94 به 327 نفر به مبلغ 255 میلیارد تومان که 62.9 درصد است، از بانک‌ها تسهیلات‌دهی صورت گرفته است.

خیریان‌پور با اشاره به تفاهم‌نامه در بحث اشتغال به مبلغ 30 میلیارد تومان برای مناطق محروم، گفت: در طرح تکاپو با 18 شرکت IT تفاهم‌نامه امضا شده‌ است که با 2 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، 4 هزار مورد اشتغال مستقیم محقق می‌شود که پیگیر این موضوع هستیم.