جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود

امام جمعه شهرستان رامسر با بیان اینکه تبیین ارزش‌های به دست آمده دفاع مقدس باید فراگیر باشد، گفت: ایثارگری‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود.

ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود

به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، حجت‌الاسلام سید جعفر رضایی در خطبه نماز جمعه این هفته با تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس زرین‌ترین برگ دفتر انقلاب اسلامی است و بعد از پیروزی انقلاب هیچ حرکتی نتوانست عظمت، اقتدار و بالندگی انقلاب را به اندازه دفاع‌مقدس به منصه ظهور برساند.

وی با بیان اینکه به مدت هشت سال با همه دنیا به صورت مستقیم و غیرمستقیم جنگیدیم، تصریح کرد: ایمان، استقامت و اخلاص و روحیه جهادی ایثارگران سبب شد تا با تسهیلات کم پیروز میدان شویم و بعد از 200 سال حتی اجازه ندادیم یک وجب از خاک میهن ما به دست دشمن بیافتد‌.

امام جمعه رامسر با اشاره به اینکه بعضی اتفاقات افتخارآفرین در جنگ رخ داد که رسانه‌ای نشد و کمتر گفته شد، خاطرنشان کرد: یکی از معتبرترین آثار و برکات دفاع مقدس شهدایی هستند که تقدیم انقلاب اسلامی شد و با گذشت سال‌ها از آن زمان، حضور در یادواره‌ها، در محله‌هایی که به نام شهدا هستند و آمدن شهدای گمنام افتخاری به انسان می‌دهد.

وی با بیان اینکه ما هنوز تحت بیمه شهدا زندگی می‌کنیم و موفقیت‌های ما به کمک شهدا رقم می‌خورد، افزود: رزمندگان جنگ در آن زمان دست به عملیات‌هایی می‌زدند که پس از گذشت سال‌ها تحلیل‌گران نظامی در حال بحث و تحلیل کردن آنها هستند.

رضایی با بیان اینکه تبیین ارزش‌های به دست آمده دفاع مقدس باید فراگیر باشد، از رزمندگان دفاع مقدس خواست تا سکوت نکنند و بگویند و بنویسند تا آیندگان نیز بدانند که در جنگ چه گذشت.

وی افزود: با اینکه در زمان جنگ تجهیزات نظامی را از دلالان تهیه می‌کردیم اما امروزه پیشرفته‌ترین دستگاه‌های نظامی را خود تولید می‌کنیم که این به معنی موفقیت و پیروزی است.

خطیب نماز جمعه رامسر با بیان تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، ادامه داد: تحصیل از همان مقاطع ابتدایی هدفمند باشد و برای آن آموزش و پرورش، معلمان و خانواده‌ها باید تلاش کنند.

رضایی در پایان از تلاش مرکز نیکوکاری مصلی جوادالائمه برای تهیه لوازم تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند، از مردم و خیران برای کمک به این دانش‌آموزان بی‌بضاعت دعوت کرد.