جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

اولین نشاء برنج در اراضی شالیزاری بابلسر انجام شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اولین نشاء برنج در اراضی شالیزاری بابلسر انجام شد

اولین نشاء برنج در اراضی شالیزاری بابلسر انجام شد


مدیرجهاد کشاورزی بابلسر گفت : اولین نشاء برنج در اراضی شالیزاری شهرستان بابلسر انجام شده است.

اولین نشاء برنج در اراضی شالیزاری بابلسر انجام شد

امیر خیرالله پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: اولین نشاء برنج از نوع رقم طارم روز گذشته در سطح سه هکتار از شالیزارهای روستای کاله بخش بهنمیر بابلسر انجام گرفت.

وی اظهارداشت: در راستای اجرای طرح بهزراعی برنج در سال زراعی 94 - 93، بیش از 35 تن انواع بذور ارقام پر محصول برنج اعم از شیرودی ، فجر و ندا بین کشاورزان شالیکار شهرستان بابلسر توزیع شده است.

وی بیان کرد: همچنین در راستای افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در سال زراعی 93-94، از محل خط اعتباری مکانیزاسیون، تعداد 61 نفر از متقاضیان واجد شرایط ادوات و ماشین آلات کشاورزی به بانک عامل معرفی شدند.

وی افزود: این ادوات شامل 12دستگاه کمباین مخصوص برنج، یک دستگاه کمباین غلات، 26 دستگاه تراکتور سنگین و نیمه سنگین و هفت دستگاه تراکتور سبک و 15 دستگاه ادوات کشاورزی شامل نشاکار چهار و شش ردیفه، بیلر، تیلر و روتیواتور می باشد.

خیراله پور سطح ابلاغی حجم عملیات بهزراعی برنج در سال گذشته را بالغ بر 14 هزار و 661 هکتار برشمرد و افزود: بیش از هفت هزار هکتار آن به ارقام پرمحصول و بیش از هفت هزار و 661 هکتار آن به ارقام محلی اختصاص داشته است.

وی ادامه داد: انتظار می رود امسال نیز همانند سال گذشته بیش از 14 هزار از اراضی شالیزاری بابلسر به کشت برنج اختصاص یابد.

مدیرجهاد کشاورزی بابلسر همچنین به وضعیت آب برای کشت برنج اشاره کرد و گفت: امیدواریم با وجود سد هراز و استفاده از منابع آبی، مشکلات تنش آبی در شهرستا برای کشت برنج نداشته باشیم.