جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اوقاف مراقب انحراف در اجرای نیت واقف باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

اوقاف مراقب انحراف در اجرای نیت واقف باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان جویبار، حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلیزاده صبح امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار در دفتر امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: وقف مسأله‌ای بسیار دقیق و مهم است که بنده نسبت به آن حساسیت بالایی دارم. وی با بیان اینکه بعضی‌ها حق وقف را پرداخت نمی‌کنند و خیر و برکت در زندگی آنها وجود ندارد، افزود: آنهایی که با وقف سر و کار دارند و حق موقوفه را پرداخت نمی‌کنند، هیچوقت در زندگی پیشرفت نمی‌کنند. امام جمعه شهرستان جویبار با بیان اینکه بعضی‌ها حق موقوفه را یا اصلا پرداخت نمی‌کنند و یا کم پرداخت می‌کنند، ادامه داد: امیدواریم همه مردم نسبت به موقوفات حساس باشند و حق موقوفه را پرداخت کنند. نادعلیزاده با تاکید بر اینکه وقف در جامعه نیازمند احیا است و در این زمینه مردم و مسؤولان باید همکاری کنند، تصریح کرد: آنچه که واقف وقف کرده است باید در همان زمینه اجرای نیت شود و مسؤولان اوقاف باید مراقب باشند تا انحرافی در اجرای نیت واقف صورت نگیرد. وی با بیان اینکه هر انسانی در هر جایگاه، لباس و دینی می‌تواند وقف کند و در جایگاه واقفان قرار گیرد، گفت: اگر موقوفات در حوزه اجرای نیت جابه‌جا شود، دارای اشکال است. *راه‌اندازی انجمن یاوران وقف در جویبار رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار در این مراسم با بیان اینکه همدلی و همکاری بین امام جمعه و فرماندار جویبار با اداره اوقاف این شهرستان موجب تقویت نقاط قوت و اجرای هدفمند برنامه‌های اوقاف شد، گفت: انجمن یاوران وقف در شهرستان جویبار راه‌اندازی شد. حجت‌الاسلام محمدزمان خلیلی با بیان اینکه وقف در شهرستان جویبار نیازمند احیا است و در این زمینه مردم باید کمک کنند، افزود: افرادی که بر موقوفات تصرف دارند مسؤولیت شرعی بر گردن آنها است و باید نسبت به پرداخت حق و حقوق موقوفه اقدام کنند. به گزارش فارس، در این مراسم از زحمات 15 ماهه حجت‌الاسلام محمدزمان خلیلی قدردانی و حجت‌الاسلام اسماعیل مهری به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار معرفی شد.

اوقاف مراقب انحراف در اجرای نیت واقف باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان جویبار، حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلیزاده صبح امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار در دفتر امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: وقف مسأله‌ای بسیار دقیق و مهم است که بنده نسبت به آن حساسیت بالایی دارم.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها حق وقف را پرداخت نمی‌کنند و خیر و برکت در زندگی آنها وجود ندارد، افزود: آنهایی که با وقف سر و کار دارند و حق موقوفه را پرداخت نمی‌کنند، هیچوقت در زندگی پیشرفت نمی‌کنند.

امام جمعه شهرستان جویبار با بیان اینکه بعضی‌ها حق موقوفه را یا اصلا پرداخت نمی‌کنند و یا کم پرداخت می‌کنند، ادامه داد: امیدواریم همه مردم نسبت به موقوفات حساس باشند و حق موقوفه را پرداخت کنند.

نادعلیزاده با تاکید بر اینکه وقف در جامعه نیازمند احیا است و در این زمینه مردم و مسؤولان باید همکاری کنند، تصریح کرد: آنچه که واقف وقف کرده است باید در همان زمینه اجرای نیت شود و مسؤولان اوقاف باید مراقب باشند تا انحرافی در اجرای نیت واقف صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه هر انسانی در هر جایگاه، لباس و دینی می‌تواند وقف کند و در جایگاه واقفان قرار گیرد، گفت: اگر موقوفات در حوزه اجرای نیت جابه‌جا شود، دارای اشکال است.

*راه‌اندازی انجمن یاوران وقف در جویبار

رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار در این مراسم با بیان اینکه همدلی و همکاری بین امام جمعه و فرماندار جویبار با اداره اوقاف این شهرستان موجب تقویت نقاط قوت و اجرای هدفمند برنامه‌های اوقاف شد، گفت: انجمن یاوران وقف در شهرستان جویبار راه‌اندازی شد.

حجت‌الاسلام محمدزمان خلیلی با بیان اینکه وقف در شهرستان جویبار نیازمند احیا است و در این زمینه مردم باید کمک کنند، افزود: افرادی که بر موقوفات تصرف دارند مسؤولیت شرعی بر گردن آنها است و باید نسبت به پرداخت حق و حقوق موقوفه اقدام کنند.

به گزارش فارس، در این مراسم از زحمات 15 ماهه حجت‌الاسلام محمدزمان خلیلی قدردانی و حجت‌الاسلام اسماعیل مهری به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار معرفی شد.