سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اوقاف مازندران رتبه نخست کشور را کسب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

اوقاف مازندران رتبه نخست کشور را کسب کرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: اوقاف مازندران در اجرای برنامه‌های سال 94 رتبه نخست کشور را کسب کرد.

اوقاف مازندران رتبه نخست کشور را کسب کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در دومین جلسه شورای اداری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با گرامیداشت هفته معلم، اظهار کرد: کتاب‌های شهید آیت‌الله مطهری بسیار ژرف‌اندیش و علمی است.

وی با بیان اینکه اگر معلمان نبودند مسیر جامعه و دنیا تغییر می‌کرد، افزود: معلمان در بهترین سنگر اسلام، قرآن، اهل‌بیت(ع) و... قرار دارند و امام‌زادگان مصداق بارز معلمان اسلام هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در موفقیت اوقاف در اجرای برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، دینی و اجرای نیت واقفان دارند، ادامه داد: اوقاف مازندران در اجرای برنامه‌های سال 94 رتبه نخست کشور را کسب کرد.

این مسئول با بیان اینکه جهت‌گیری‌های ما در جامعه باید قرآنی، دینی، مذهبی و ولایی باشد، اضافه کرد: در سال گذشته 165 وقف جدید در مازندران ثبت شد.

علیزاده اولویت سازمان اوقاف و امور خیریه را اخذ سند مالکیت موقوفات دانست و بیان کرد: 746 سند مالکیت موقوفات مازندران در سال گذشته اخذ شد که هدف آن تثبیت مالکیت موقوفات است.

وی با اشاره به فعالیت اداره تحقیق در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران، اظهار کرد: تمامی اسناد و هزینه موقوفات مازندران در اداره تحقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد تا هیچ‌گونه انحرافی در اجرای نیت واقف وجود نداشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه 3 هزار و 500 مورد خبر در فضای مجازی، سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها منتشر شد، گفت: جامعه نیازمند تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف است که این امر با تلاش بیشتر رسانه‌ها محقق می‌شود.