رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اوضاع منطقه سیل زده بلده نوربا بسیج امکانات تحت کنترل کامل قرار دارد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اوضاع منطقه سیل زده بلده نوربا بسیج امکانات تحت کنترل کامل قرار دارد

اوضاع منطقه سیل زده بلده نوربا بسیج امکانات تحت کنترل کامل قرار دارد


معاون عمرانی استاندار مازندران گفت که اوضاع منطقه سیل زده بلده با بسیج امکانات و تجهیزات و اعزام مدیران به منطقه، تحت کنترل کامل قرار دارد.

اوضاع منطقه سیل زده بلده نوربا بسیج امکانات تحت کنترل کامل قرار دارد

علی نبییان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تمام تجهیزات و ملزومات برای ساماندهی منطقه ارسال شده، مدیرکل مدیریت بحران و مدیران هلال احمر استان و مدیرکل راه و شهرسازی نیز در منطقه حضور یافته و برآوردهای اولیه را انجام داده اند.

فرماندار نور نیز با اشاره به تخریب راههای اصلی و فرعی بخش بلده شهرستان نور بر اثر سیل، گفت: تلاش نیروها برای بازگشایی راه هشت روستای بلده نور و اتصال برق بخش بلده با جدیت در حال پیگیری است.

هادی خنجری روزسه شنبه درگفت وگوباخبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولویت نخست بازگشایی راه های اصلی و فرعی هشت روستای بخش بلده نور است که در مسیر بلده به دوآب از سمت جاده هراز در سه نقطه قطع شده است.

وی تصریح کرد: نیروهای راه استان و شهرستان با تمام توان مشغول بازسازی راهها هستند که با بازگشایی مسیرها به ویژه مسیر دوآب به بلده علاوه بر امداد رسانی به روستاهای مورد نظر بلافاصله برق بخش بلده نیز وصل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برق بخش بلده از سمت دوآب از آمل تامین می شود که به دلیل سیل حدود هفت تیر برق از بین رفته بود که با تلاش نیروها بیشتر تیرها نصب و خطوط انتقال برق نیز متصل شده است که با تکمیل اتصال که لازمه آن بازگشایی مسیر است برق بخش بلده نیز وصل خواهد شد.

فرماندار نور افزود: در حال حاضر مسیر اوزکلا به ناحیه، کلیک به حطر به دلیل تخریب پل و راه کلیک به بطاهرکلا به خاطر آب شستگی بیش از 13 کیلومتر مسیر به صورت کامل قطع می باشد.

خنجری ادامه داد: برای امداد رسانی به مردم منطقه کلیک و حطر در خواست بالگرد شده است که امروز بالگرد هلال احمر با حضور در منطقه به آنها امداد رسانی لازم را انجام خواهد داد و سه روستا از هشت روستای مورد نظر دارای راه فرعی هستند که از ساعات نخست سیل کار امداد رسانی به آنها صورت گرفته است.

وی با اشاره به حضور مسوولان شهرستانی از روز گذشته در بخش بلده گفت: با اطلاع رسانی لازم در شب نخست سیل اهالی روستای مزید که در خطر سیل بودند به منطقه امنی منتقل شدند ولی حدود 35 واحد مسکونی این روستا آبگرفتگی و سه واحد نیز تخریب شد.

فرماندار نور افزود: در روستای کلیک نیز یک واحد تخریب و بیش از 10 واحد نیز دچار آبگرفتگی شد و علاوه به آسیب به اسباب اثاثیه مردم و اماکن تجاری به تعدادی از دامداری ها و مرغداری ها و پرورش ماهی نیز خسارت وارد شد که این آمار اولیه از خسارت سیل در منطقه است.