رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

آوای سلامت - نمایش محتوای صدا

 

 

آوای سلامت

Loading the player...
آوای سلامت

عنوان برنامه ای با هدف ارتقاء بهداشت عمومی جامعه ،به تهیه کنندگی مینا اسد الهی است که هر روز از ساعت 12:15 به مدت 15 دقیقه به روی آنتن می رود.
بسيار گفته اند و شنيده ايم که «تا بيمار نشويد قدر سلامتي تان را نمي دانيد». جمله اي که بعد از حتي يک سرماخوردگي ساده معناي حقيقي آن را درک مي کنيم. همه ما هنگام ابتلا به ساده ترين بيماري ها، بارها به خود گفته ايم که: «واقعا هيچي مثل سلامتي نيست». اما باز همين که درد و مريضي دامانمان را رها کرده است همه چيز را فراموش کرده ايم و قدر عافيت را نمي دانيم.
همان طور که بايد به فکر محافظت از جسم خود در مقابل بيماري ها باشيد، روح انسان هم بايد در مقابل خطرهايي که آن را تهديد مي کنند، ايمن شود.
سلامت روانی در بسیاری از موارد مانند سلامت جسمی است و باید به آن توجه کافی داشت . بسیاری از مردم برخی اوقات احساس افسردگی می کنند همان طور که بسیاری از آن ها دچار سرماخوردگی می شوند. از همین رو نمی توان از همه ناراحتی های روحی جلوگیری کرد همان طور که از بروز همه بیماری های جسمی نیز نمی توان ایمن بود. سلامت روانی و جسمی هر دو برای خوشبختی انسان ضروری اند.
سلامتي و بهداشت كامل به معناي برخورداري از رفاه كامل جسمي، رواني، اجتماعي و همچنين تواناييِ داشتن يك زندگي اقتصادي و اجتماعي ارزشمند است.
تندرستي به عنوان يكي از جنبه‌هاي مثبت سلامتي، مجموعه متعادلي از ابعاد اجتماعي، روحي، عاطفي، ذهني، ارتباطي و جسمي است كه توانايي‌هاي بالقوه فرد را براي زندگي باكيفيت تحقق بخشيده و مشاركت او را در اجتماع افزايش مي‌دهد.
این برنامه با دعوت از کارشناسان مرکز بهداشت استان، در سه شاخه بهداشت روح و روان ، با رویکرد روانشناختی؛ بهداشت جسم ،با رویکرد تغذیه سالم و پزشک خانواده با رویکرد معرفی طرح پزشک خانواده و غربالگری بیماری ها پخش می شود.

 

تاریخ تولید: 1394

نویسنده:مینا اسدالهی
گوینده زری وفایی
صدابرداران:رقیه محسن تبار،سامی یوسفی،حق شناس،اوشیب نتاج،میرقربان نژاد،نژاد احمدجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام با تشکر از شما دست اندرکاران این برنامه ،... فرگل ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ ۱۰:۴۹

فرگل
سلام با تشکر از شما دست اندرکاران این برنامه ، موضوع و محتوای برنامه بسیار خوب و جالب هست
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ ۱۰:۴۹

پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو