سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اهمیت 15 درصدی مردم به ورزش همگانی - نمایش محتوای خبر

 

 

اهمیت 15 درصدی مردم به ورزش همگانی

رئیس اداره ورزش و جوانان نکا از اهمیت 15 درصدی مردم کشورمان به ورزش همگانی خبر داد.

اهمیت 15 درصدی مردم به ورزش همگانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، صبح امروز در نخستین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی شهرستان نکا که با حضور  عالیشان معاون توسعه ورزش همگانی و دیگر مسئولان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد بر اهمیت توسعه روزش همگانی استان تاکید شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان نکا ضمن اهمیت توسعه ورزش همگانی به بیان فرمایشات مقام معظم رهبری بر اهمیت و ضرورت توجه به توسعه ورزش همگانی در سطح ادارات و مردم با عنایت به ابلاغ وزارت ورزش و جوانان اشاره و بهره‌گیری از آن را تأکید کرد.

مجتبی رضایی افزود: ورزش همگانی و قهرمانی در کشورهای توسعه‌یافته اهمیت بسیاری داشته و با آنچه در کشور ما صورت می‌گیرد، فاصله زیادی دارد، به طوری که در ایران 15 درصد به آن توجه داشته و در کشورهای توسعه‌یافته 75 درصد از مردم به آن توجه دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: کمیته‌ها زیرمجموعه هیئت‌های ورزش‌های همگانی نزدیک به کمیته و انجمن فعالیت دارند که نیاز است به همه آنها توجه شود.

در ادامه معاونت توسعه ورزش همگانی ضمن جمع‌بندی مطالب و شرایط شورای توسعه ورزش، همگانی کردن ورزش را برای جامعه ضروری عنوان کرد.

عالیشان احیای معاونت و توسعه ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان را یکی از فعالیت‌های مهم این حوزه عنوان و بیان کرد: به علت کم‌تحرکی و زندگی ماشینی آمار مرگ و میر بدلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بالاست.

معاون توسعه ورزش همگانی مازندران اظهار کرد: در کشورهای توسعه‌یافته به طور مثال در استرالیا 30 دقیقه ورزش باعث صرفه‌جویی حدود 2 میلیارد دلار هزینه‌ها شد.