جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

اهمیت زکات همانند نماز برابر است - نمایش محتوای خبر

 

 

اهمیت زکات همانند نماز برابر است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله ˈ نورالله طبرسی ˈ روز یکشنبه در جلسه ستاد زکات مازندران در ساری افزود : وجوهات نقدی و غیر نقدی در بحث زکات توسط مردم مومن و ولایتمدار استان جمع آوری می شود ، بخشی در زمینه های عمرانی و بخشی هم برای نیازمندان جامعه هزینه می شود.

امام جمعه ساری با تاکید بر این که زکات به اندازه نماز پر اهمیت است ، اظهار داشت: مازندران در زمینه مرکبات و برنج در سطح کشور از جایگاه ویژه ای دارد و به همین خاطر مردم مومن و خیر این خطه در پرداخت زکات و خمس نسبت به سایر استان ها پیشتاز هستند.

وی افزود : مردم ولایتمدار مازندران نسبت به وظایف ذاتی کمیته امداد امام خمینی (ره) آگاه هستند و احترام و ارزش والایی برای این نهاد که یکی از یادگاران حضرت امام خمینی (ره) است، قائلند و در تمام مناسبت ها و مراسم خاص این نهاد مقدس در امر کمک رسانی خداپسندانه مشارکت دارند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری خطاب به حاضرین در جلسه گفت : مطمئن باشید خدمات شما در نزد خداوند منان دارای قرب و منزلت بالایی است زیرا یاری رساندن به نیازمندان جامعه ثواب دارد و از طرفی کسانی که در این امر مهم فعالیت می کنند، واجد سعادت هستند.

وی بر لزوم همکاری و تعامل مسوولان ادارات با اعضای ستاد زکات استان تاکید کرد و افزود: همه مسوولان باید نهایت همکاری را با این جبهه اقتصادی داشته باشند و مطمئن باشند کمک های جمع آوری شده صرف امور نیازمندان جامعه خواهد شد.