جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اهدای 900 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

اهدای 900 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی میاندورود

مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرستان میاندورود گفت: امسال 900 جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهر سورک و روستای اسرم این شهرستان اهدا شد.

اهدای 900 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی میاندورود

محمد طالبی‌اسبوئی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود، با اشاره به پروژه کتابخانه‌های عمومی روستای اسرم، اظهار کرد: کتابخانه عمومی حضرت زینب (س) روستای اسرم با 291 متر زیربنا با اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید که در حال حاضر مشغول فعالیت است.

وی آمار اعضای کتابخانه‌های سطح شهرستان میاندورود را بیش از یک‌هزار نفر عضو فعال عنوان کرد و ادامه داد: یک‌هزار و 147 نسخه کتاب وارد کتابخانه‌های سطح شهرستان شد که در مجموع کتابخانه‌های سطح این شهرستان دارای 24 هزار و 402 نسخه کتاب و 100 عنوان نشریات است.

مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی میاندورود با اشاره به پروژه کتابخانه‌های عمومی روستای دارابکلا، اضافه کرد: کتابخانه عمومی روستای دارابکلا تا سطح سقف اجرا شد که امیدواریم با اعتبارات دولتی که برای امسال بالغ بر 600 میلیون ریال در کمیته برنامه‌ریزی با مساعدت فرماندار میاندورود ازمحل ماده 180 نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شد، به این امر تخصیص پیدا کند.

وی از تشکیل ستاد هفته کتاب در شهرستان میاندورود خبر داد و بیان کرد: در طول سال برنامه‌های متعددی در سطح کتابخانه‌های عمومی میاندورود اعم از برگزاری نمایشگاه و فروش کتاب با هماهنگی و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیدار کارکنان اداره کتابخانه‌های عمومی میاندورود با امام جمعه این شهرستان در مناسبت‌های مختلف سال، تبلیغات محیطی در هفته کتاب، برنامه‌های مذهبی و ارزشی، حضور در مراسم غبارروبی گلزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان‌های امام و شهدا، بازدید 21 مدرسه و مهد کودک‌های سطح شهرستان از کتابخانه‌های عمومی در طول سال از اهم برنامه‌هایی بود که توسط این نهاد انجام شد.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی میاندورود به اهدای 900 جلد کتاب در کتابخانه شهر سورک و روستای اسرم اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری مسابقات رنگ‌آمیزی با عناوین مختلف، برگزاری کارگاه نقش والدین در مطالعه و کتاب‌خوانی فرزندان، برپایی ایستگاه نقاشی با عنوان «کتاب دوست من است»، جلسات قصه‌گویی در طول سال، کارگاه آموزشی آشنایی با شبکه اینترنتی کتاب‌خوانان حرفه‌ای کشور از دیگر برنامه‌های این نهاد در سال‌جاری بوده است.

طالبی‌اسبویی اضافه کرد: راهپیمایی کاروان بچه‌های دوستدار کتاب، توزیع مجلات نشریات و روزنامه‌های تاریخ‌گذشته در بین اهالی و کسبه و ارگان‌ها و نهادهای سطح شهرستان، ایجاد فضای مجازی در تلگرام به‌نام کتاب‌خوانان شهرستان میاندورود برای به اشتراک‌‌گذاری کتاب‌ها و بحث‌های مشارکت در کتاب‌خوانی، برگزاری کلاس‌های آموزشی در اوقات فراغت دانش‌آموزان و اعضای کتابخانه‌ها و سایر برنامه‌های فرهنگی در اجرای سیاست‌ها و اهداف سازمانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این شهرستان اجرا شد.

وی با اشاره به تصویب برگزاری نشست کتاب‌خوانی در خرداد ماه سال 95 هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرم‌شهر در شهرستان میاندورود، گفت: با حضور کتاب‌خوانان و مسئولان این شهرستان در نشست مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان در سوم خردادماه سال آینده برگزار می‌شود.