جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اهدای سبد کالای ماه مبارک رمضان به تمام مددجویان بهشهری - نمایش محتوای خبر

 

 

اهدای سبد کالای ماه مبارک رمضان به تمام مددجویان بهشهری

مدیر کمیته امداد امام خمینی بهشهر با اشاره به وجود 3 هزار و 450 خانواده مددجوی زیرپوشش این نهاد، گفت: در ماه مبارک رمضان امسال، سبد کالا به همه خانواده‌های مددجو اهدا می‌شود.

اهدای سبد کالای ماه مبارک رمضان به تمام مددجویان بهشهری

به گزارش خبرگزاری فارس از بهشهر، سید موسی عمادی‌ترکامی دوشنبه‌شب در جشن گلریزان کمیته امداد امام خمینی این شهرستان که در سالن بصیرت برگزار شد، اظهار کرد: نیکوکاران کسانی هستند که طعام خود را با علاقه برای اسیر، فقیر و مسکین انفاق می‌کنند و می‌گویند برای رضای خدا به شما طعام می‌دهیم و منتظر هیچ پاسخ و تشکری نیستیم.

وی با اشاره به عملکرد  کمیته امداد بهشهر برای کاهش فقر و محرومیت‌زدایی، افزود: در حوزه اشتغال و توانمندسازی در سال گذشته برای ایجاد 219 فرصت اشتغال تعهد داشتیم که با کمک مسؤولان شهرستانی توانستیم برای 347 نفر فرصت اشتغال ایجاد کنیم.

مدیر کمیته امداد بهشهر با بیان اینکه در بخش مسکن، 280 خانوار فاقد مسکن زیر پوشش این نهاد هستند، گفت: برای 16 خانوار شهری و 12 خانوار ساکن در 12 روستا نیز مسکن احداث کردیم.

این مسؤول ادامه داد: برای هشت خانواده فاقد مسکن بهشهر نیز با مشارکت مؤسسه خیریه حضرت فاطمه زهرا (س)، کمیته امداد و اداره اوقاف تفاهم‌نامه‌ای ایجاد شده و به‌زودی پروژه مسکن آنها کلنگ‌زنی می‌شود.

عمادی‌ترکامی تصریح کرد: از سوی اداره اوقاف بهشهر زمینی به این نهاد واگذار شده که کمیته امداد برای هر واحد مسکن، 15 میلیون تومان هزینه را پرداخت می‌کند و بقیه آن را نیز مؤسسه خیریه متقبل می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته، تأمین جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج برای 85 نوعروس به مبلغ هر کدام 2 میلیون تومان در نظر گرفته شده و بقیه آن نیز از سوی خیران تأمین شده است، افزود: امسال نیز برای 50 نوعروس جهیزیه تأمین شده و 48 نفر در نوبت جهیزیه هستند.

عضو شورای اداری بهشهر با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی و آموزشی 520 دانش‌آموز و 140 دانشجو زیرپوشش کمیته امداد قرار دارند، خطاب به خیران حاضر در جلسه، ادامه داد: اگر کمک شما خیران نبود، این دانش‌آموزان قادر به ادامه تحصیل نبودند و اکنون برخی از همین دانش‌آموزان، کارمندان شهرستان شده و مایه افتخار و خود نیز دستگیر نیازمندان هستند‌.

عمادی‌ترکامی اظهار کرد: 217 یتیم در بهشهر زیرپوشش کمیته امداد و حمایت مادی و معنوی  یک‌هزار و 850 حامی قرار دارند.

وی ادامه داد: 75 بیمار زخم بستری و صعب‌العلاج داریم که ماهانه 100 هزار تومان برای نگهداری این خانواده‌ها هزینه می‌شود.

مدیر کمیته امداد بهشهر در پایان با اشاره به وجود 3 هزار و 450 خانواده مددجوی زیرپوشش این نهاد گفت: در ماه مبارک رمضان امسال، سبد کالا به همه خانواده‌های مددجو اهدا می‌شود.