سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اهتمام استانداری مازندران برای حل آسیب‌های اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

اهتمام استانداری مازندران برای حل آسیب‌های اجتماعی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره طرح جامع کاهش طلاق و مبارزه با اعتیاد، گفت: مشکلات حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی آن از دیگر مواردی است که مجموعه استانداری درباره آن اهتمام دارد.

اهتمام استانداری مازندران برای حل آسیب‌های اجتماعی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، علی یونسی در دومین کارگروه بررسی و حل معضل طلاق که در محل فرمانداری بهشهر برگزار شد، با اشاره به علل معضل طلاق، اظهار کرد: طلاق از جمله معضلاتی است که بنیان خانواده‌ها را از بین می‌برد و ما به‌عنوان مدیران جامعه، در مقابل مردم مسؤولیت داریم و کسی حق ندارد در حل معضل طلاق کم‌کاری کند و در این حوزه با کسی تعارف نداریم.

وی افزود: امسال برای برطرف کردم مشکلات اقتصادی و معضلات اجتماعی استان به طور ویژه اقداماتی را انجام داده و در حوزه آسیب‌های اجتماعی برنامه‌های جامعی را طراحی کرده‌ایم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره طرح جامع کاهش طلاق و مبارزه با اعتیاد، تصریح کرد: مشکلات حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی آن از دیگر مواردی است که مجموعه استانداری درباره آن اهتمام دارد و با انسجام هر چه بیشتر می‌توانیم بر مشکلات چیره شویم.

این مسؤول با تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: کریمان کسانی هستند که در همه عرصه‌ها کرامت خود را نشان می‌دهند و ما با داشتن الگوهایی مانند حضرت فاطمه معصومه (ع) برخوردار هستیم و می‌توانیم با کمک از این الگوها، پاکدامنی دختران خود را حفظ کنیم و برنامه‌های خوبی در این هفته برای دختران مازندرانی تدارک دیده شده است.

یونسی با تقدیر از مجاهدت‌های خبرنگاران در تزریق روح وحدت در جامعه، خاطرنشان کرد:  خبرنگاران ما انسان‌های دلسوز، با صداقت و دردمندی هستند که در کاهش دردهای مردم و توسعه استان گام برمی‌دارند و امروز قدرت خبرنگاری در کنار قدرت‌های سیاسی و نظامی محسوب می‌شود و فعالیت این افراد در جهت تنویر افکار عمومی اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی استفاده مناسب از فضای مجازی را در برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی مهم ارزیابی کرد و افزود: مردم عیال حکومت هستند و ما وظیفه داریم به مردم خدمت کنیم و هیچ منتی هم بر سر آنان نداریم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره به برخی از آسیب‌های فرهنگی، گفت: از نظر فرهنگی باید تلاش زیادی انجام دهیم و کاری کنیم که مردم به ما اعتماد کنند نه اینکه از ما دلسرد بشوند و کار فرهنگی یک کار عمیق، پیچیده و یک معادله چند وجهی است.

وی برطرف کردن معضلات اجتماعی را یک وظیفه دینی و ملی دانست و گفت: حسن و قبح فرهنگی در گذر زمان شکل می‌گیرد و باید ببینیم که کجای کار ما ایراد دارد و از مهم‌ترین مشکلات امروز ما بحران جدیدی به نام طلاق توافقی است و از دادگستری می‌خواهم ساز و کارهای این نوع طلاق را تغییر داده، تا خانواده‌ها به سادگی درگیر آن نشوند.