جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

اهتزار پرچم ایران بر بام اروپا و آفریقا - نمایش محتوای خبر

 

 

اهتزار پرچم ایران بر بام اروپا و آفریقا

مربی مازندرانی صعود‌های برون‌مرزی هیأت کوهنوردی تهران از اهتزار پرچم ایران و ذکر نام مازندران و سوادکوه بر بام اروپا و آفریقا خبر داد.

اهتزار پرچم ایران بر بام اروپا و آفریقا

محمد‌رضا حاجی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به عضویت 18 ساله خود در باشگاه کوهنوردی تهران، گفت: 11 سال مسؤولیت گروه پزشکی باشگاه کوهنوردی تهران را بر عهده دارم و در سال 95 بام اروپا و افریقا را فتح کردم.

دبیر کار‌گروه جوانان فدراسیون کوهنوردی کشور با بیان اینکه در اوج قرار‌گرفتن هدف بسیاری از انسان‌ها است و صعود به قلل مرتفع، ما را به این هدف می‌رساند، افزود: اهتزاز پرچم ایران و ذکر نام مازندران و سواد کوه بربام هفت قاره جهان از اهداف من در صعود به قلل مرتفع جهانی است.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه به پیشکسوتان و هم‌نورد‌هاى خود ارادت کامل دارم از صعود به قله‌های «البروس بام اروپا»، «ایلندپیک هیمالیا»، سه بار صعود به «کلیمانجارو بام افریقا» خبر داد و گفت: 6 ماه نخست امسال نیز به قله‌ 5 هزار و 600 متری «کالاپاتار»و «بیس‌کمپ اورست» صعود کردم.

وی که نخستین هیمالیا‌نورد و مربى صعودهاى برون مرزى سوادکوهى است از صعود به 6 قله 5 هزار متری جهان در سال 95 خبر داد و اظهار کرد: در اردوی تمرینات صعود به کوه «آکونکاگوا» آرژانتین به عنوان بام قاره امریکای جنوبی هستیم و صعود به 7 قله جهان در دستور کار ما قرار دارد.

عضو تیم امداد و نجات تیم دره‌نوردى کشور و مربی صعود‌های برون‌مرزی هیأت کوهنوردی تهران، گفت: حفظ طبیعت و محیط زیست نیز در کنار صعود‌های کوهنوردی مورد توجه ما است.