سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

انرژی هسته‌ای بهانه است؛ دشمنان از تفکر ناب محمدی می‌ترسند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

انرژی هسته‌ای بهانه است؛ دشمنان از تفکر ناب محمدی می‌ترسند‌

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، سردار اسماعیل کوثری بعد از ظهر امروز در همایش یادگاران، پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس مازندران با گرامیداشت این هفته خطاب به پیشکسوتان دفاع مقدس اظهار داشت: شما کسانی هستید که در دوران انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن ثابت کردید که ثابت قدم در مسیر ولایت فقیه هستید.

وی با اشاره به عملیات دوران دفاع مقدس و نقش تاثیرگذار همه اقشار جامعه، بیان داشت: در پیروزی دفاع مقدس بررسی اینکه چه عواملی موجب شد دشمن جنگ را بر ما تحمیل کند، مسئله‌ای است که کمتر به آن توجه شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه دشمن بعد از ناکامی نظامی در جنگ، مشکل هسته‌ای را مطرح کرد، اذعان داشت: علت دشمنی مستکبران با کشور ما بحث موشک و سلاح هسته‌ای نیست بلکه آنها از تفکر ناب محمدی می‌ترسند.

کوثری تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن فکر نمی‌کرد امام بتواند موفق به تشکیل حکومت و تاسیس نظام اسلامی شود لذا وقتی نتوانست با انواع توطئه‌ها در اوایل انقلاب نظیر ترور شخصیت‌ها و فعال کردن گروه‌های ضد انقلاب کشور ما را نابود کند، جنگ نظامی را به راه انداخت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مقابله مادی و معنوی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس گفت: زمانی که دشمن فکر می‌کرد دین سبب عقب‌ماندگی است امام ثابت کرد دین می‌تواند باعث رشد تکنولوژی و پیشرفت کشور شود.

وی با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب دشمن خود را صاحب منطقه می‌دانست، به تولید 6 میلیون و 500 هزار بشکه نفت در کشور اشاره کرد و بیان داشت: از این مقدار 500 هزار لیتر در داخل مصرف و بقیه به خارج صادر می‌شد که از این مقدار حدود 12 تا 15 درصد سود حاصل می‌شد که برای این مقدار سود نیز آنها برای ما تعیین می‌کردند که چه کار کنیم.

کوثری به علت نیازمندی آمریکا در منطقه اشاره کرد و گفت: نیازمندی آمریکا به نفت منطقه برای ساخت کارخانجات، صنعت اروپا و تصاحب کشورهای (ایران،عراق، کویت و عربستان) است که تامین دو سوم سوخت دنیا را به عهده دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جنگ دوران تحمیلی، اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی استکبار با سوءاستفاده از نوپا بودن کشور، بدون در نظر گرفتن وجود رهبر فرزانه در کشور و عشق مردم دیندار و ولایت‌مدار به رهبر و میهن اسلامی،خود اقدام به جنگ نظامی با ایران کرد اما با شکست مواجه شد.

وی با بیان اینکه اگر این موفقیت به همت رزمندگان دفاع مقدس به دست نیامده بود امروز نمی‌توانستیم در کنار هم باشیم، گفت: اینکه امروز ایثار، فداکاری و مقاومت کشور ما الگوی مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان شده است این الگو برگرفته از ایثار و فداکاری رزمندگان و ایثارگران کشور به دست آمده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر امروز استکبار جهانی ناچار از مقابله با کشور ما است و هر روز گروه‌های جدید را تشکیل می‌دهد تا جلوی اسلام ناب محمدی را بگیرد و از کشور ما هراس دارد به خاطر این است که از اخلاص و پاکدامنی رزمندگان اسلام می‌ترسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امنیت و آسایش امروز ما مرهون زحمات خون شهدا و فداکاری رزمندگان عزیز است که با خدای خود معامله کردند و جانشان را در راه اسلام و ایران عزیز فدا کردند.